Kobiety z Vardø – kup na TaniaKsizka.pl

Kiran Millwood Hargrave powraca z nową powieścią, która z pewnością zaskoczy jej fanów. Dlaczego? Ponieważ powieść Kobiety z Vardø tym razem skierowana jest do dorosłych czytelników. Jak z pewnością orientuje się część z Was, to właśnie jej odbiorcy na całym świecie zawdzięczają, takie tytuły dla dzieci jak: Wyspa na końcu świata czy Dziewczyna z atramentu i gwiazd. Jak przyznała sama artystka, zmiana literackiego gatunku przyszła jej naturalnie. I wcale nie oznacza to, że już nigdy więcej nie napisze powieści dla młodszych odbiorców. Po prostu w tworzeniu książek Hargrave kieruje się instynktem i pomysłem, który w danej chwili kłębi się w jej głowie. Jej najnowsza książka jest już dostępna na polskim rynku.

Kobiety z Vardø – kup na TaniaKsizka.pl

Kobiety z Vardø – historia oparta na faktach

Warto tutaj wspomnieć, że najnowsza powieść pisarki oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Do tej pory to Salem było jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc, wiążących się z polowaniem na czarownice. Autorka udowadnia jednak, że takie stosy płonęły równie licznie także w innych zakątkach świata.

Kobiety z Vardø to opowieść o mieszkankach maleńkiej wyspy na północy Norwegii. To właśnie tam aż 91 osób zostało spalonych na stosie za czary i obcowanie z szatanem. Mężczyźni urządzali polowania na kobiety, których największym grzechem był fakt posiadania własnego zdania i silnego charakteru.

Opowieść rozpoczyna się zimą 1617 roku, kiedy to morze zabiera ze sobą czterdziestu rybaków z Vardo. Ponieważ byli to wszyscy mężczyźni z osady, kobiety od tej pory mogą liczyć tylko na siebie. Maren dobrze o tym wie, więc razem z innymi mieszkankami biorą się do ciężkiej pracy, od której zależy ich przetrwanie. Wkrótce jednak do kobiet dociera wieść, że na wyspie ma pojawić się komisarz Absalom Cornet, wytrawny tropiciel zła i bezbożności – łowca czarownic. A w tych czasach naprawdę niewiele potrzeba, by zostać posądzoną o czary. Ponieważ czy godzi się, by kobiety same dbały o swój byt?

Dajcie znać, czy nowość od Kiran Millwood Hargrave znajdzie miejsce w Waszej domowej biblioteczce!