Finał Serii szetlandzkiej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Finał Serii szetlandzkiej z jednej strony jest dobrą wiadomością dla wszystkich fanów twórczości brytyjskiej pisarki, Ann Cleeves. Ponieważ czytelnicy w końcu dowiedzą się, jak ostatecznie potoczą się losy głównych bohaterów. Nie ma jednak wątpliwości, że informacja o zakończeniu cyklu napawa też smutkiem. W końcu Dziki ogień to koniec wciągającej historii i pożegnanie z ulubionymi postaciami. Aby jednak ograniczyć ten smutek, warto zaznaczyć, że każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Kto wie, być może autorka już pracuje nad nową powieścią? Ponadto osoby, które do tej pory nie miały okazji zapoznać się z tą serią, teraz mogą nadrobić zaległości, zaopatrując się od razu we wszystkie tomy.

Finał Serii szetlandzkiej - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Dziki ogień – kilka słów o książce

Angielska rodzina Helena i Daniel Flemingowie postanawiają przenieść się na Szetlandy. Oboje liczą, że przeprowadzka stanie się nowym początkiem dla ich małżeństwa. Poza tym zależy im na tym, by ich autystyczny syn dorastał w lepszym i przyjaźniejszym otoczeniu. Jednak niebawem po tym, jak wprowadzają się do nowego domu, dotychczasowy właściciel posesji popełnia samobójstwo. W związku z tym na Flemingów pada cień podejrzeń. Małżeństwo otrzymuje groźby, a ktoś wysyła im rysunki szubienicy. Ponadto już wkrótce w ich domu zostaje znalezione ciało młodej opiekunki do dzieci. Tym samym plotki o nowoprzybyłej rodzinie rozprzestrzeniają się jak dziki ogień.

Zagadkę tajemniczych śmierci musi rozwiązać Jimmy Perez. Jednak czy jest on gotowy na kolejne, trudne śledztwo?

Dziki ogień - kup na TaniaKsiazka.plAnn Cleeves nie zawodzi czytelników i kończy bestsellerową serią z przytupem. Czytelnicy znajdą tu wszystko to, za co pokochali jej twórczość – gęstą atmosferę, nieidealnych bohaterów i napięcie, które rośnie ze strony na stronę. Warto tutaj wspomnieć, że w 2018 na zlecenie BBC powstał serial pt. Shetland, który na krótko po emisji został okrzyknięty jedną z najlepszych produkcji kryminalnych.

W związku z tym, jeśli poszukujecie sprawdzonego cyklu kryminalnego, warto zapoznać się z serią brytyjskiej pisarki. Dajcie znać, czy sięgniecie też po ostatni tom pt. Dziki ogień.