Data premiery Wiedźmina

Wiemy już, ile odcinków będzie liczył serial o Wiedźminie! Producentka Lauren Schmidt Hissrich zdradziła ostatnio na Twitterze kilka ciekawych szczegółów.

źródło: wyborcza.pl

Pod koniec kwietnia w Rzymie odbył się event Netflixa, podczas którego twórcy serialu o Wiedźminie powiedzieli, co nieco na temat produkcji. Lauren Schmidt Hissrich podzieliła się tymi nowościami na Twitterze. Mimo że dalej nie znamy oficjalnej daty premiery ani obsady, to wiemy, ilu odcinków możemy się spodziewać. Hissrich zdradziła także, że plan zdjęciowy na pewno zawita do Polski. 

Serial o Wiedźminie – 8 odcinków

Serial o Wiedźminie będzie liczył 8 odcinków. To duże zaskoczenie dla fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego, którzy spodziewali się znacznie dłuższego sezonu. Hissrich uspokaja jednak:  

Odcinki będą pełne napięcia i akcji, bogate w bohaterów i historie, bez przestojów w środku sezonu.

Producentka przekonuje także, że pod względem artystycznym decyzja o zaledwie ośmiu odcinkach to właściwy wybór.

Zdjęcia do Wiedźmina w Europie Wschodniej

Zdjęcia do serialu powstaną w Europie Wschodniej, w tym również w Polsce. Twórcom zależy bowiem na oddaniu “słowiańskiego klimatu”. Konkretnych szczegółów, co do lokalizacji na razie jednak brak. 

Wybór planu zdjęciowego wiąże się także z decyzjami dotyczącymi obsady. Można ją bowiem kompletować dopiero po zatwierdzeniu konkretnych miejsc. 

Serial o Wiedźminie – premiera w 2020?

Niestety na premierę serialu o Wiedźminie przyjdzie nam jeszcze poczekać około dwóch lat. Mimo że Hissrich twierdzi, że prace szybko posuwają się do przodu, to twórcy Netflixa jak zwykle stawiają przede wszystkim na jakość:

Jakość jest dla nas ważniejsza niż szybkość. Dostaniecie serial tak szybko, jak to możliwe i będzie on dobry.

Na razie wiemy, że scenarzystka ukończyła pracę nad pierwszym odcinkiem, a niedługo dołączą do niej kolejni scenarzyści. Początek zdjęć planowany jest na końcówkę 2018 lub początek 2019 roku.

W oczekiwaniu na serialową ekranizację zachęcamy do zapoznania się lub odświeżenia książkowych przygód Geralta. Całą serię znajdziecie tutaj. Natomiast wszystkie wydane dotychczas powieści Andrzeja Sapkowskiego znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!