2 sezon serialu Wiedźmin - koniec zdjęć

To już oficjalna informacja! Na początku kwietnia Netflix poinformował, że zakończyły się zdjęcia do 2. sezonu serialu Wiedźmin! Po opóźnieniach i perturbacjach związanych z pandemią (zdjęcia były kilkakrotnie przerywane) jest szansa, że nowe odcinku serialu na podstawie bestsellerowych książek Andrzeja Sapkowskiego zobaczymy jeszcze w tym roku.

2 sezon serialu Wiedźmin - koniec zdjęć

Kadr z filmu: Season 2 Production Wrap: Behind The Scenes

2 sezon serialu Wiedźmin — zakończenie zdjęć po ponad 150 dniach

Co prawda data premiery jeszcze nie jest znana, ale wiadomość o końcu zdjęć zapala światełko w tunelu oczekiwania. I to bardzo przedłużonego oczekiwania. Między rozpoczęciem zdjęć na planie drugiego sezonu Wiedźmina, a oficjalną informacją o ich zakończeniu, minęło ponad 150 dni.

Żeby obejrzeć efekt pracy filmowców i aktorów, będziemy musieli jeszcze poczekać. A jest na co, w końcu nowy sezon ma większy budżet, a tym samym większy rozmach. Zdjęcia kręcono w 15 różnych miejscach w Wielkiej Brytanii, a w projekt zostało zaangażowanych 89 aktorów oraz około 1,2 tys. członków ekipy.

O tym, jak bardzo wszyscy zaangażowani są podekscytowani tym projektem, opowiada Lauren Schmidt Hissrich w materiale przygotowanym specjalnie z okazji zakończenia zdjęć do nowego sezonu Wiedźmina:

Teraz zdjęcia trafią do montażystów, specjalistów od efektów specjalnych i wszystkich innych członków ekipy, którzy wyczarują z niego nowe odcinki serialu The Witcher.

Serial Wiedźmin: co czeka bohaterów w nowym sezonie?

W bitwie o Wzgórze Sodden zginęło wiele czarodziejek. Geralt jest pewien, że wśród nich jest też Yennefer.

Gdy elfy, ludzie, królowie i jeszcze inne stworzenia walczą o przestrzeń dla siebie lub władzę na Kontynencie, Gerlat ukrywa Ciri w Kaer Morhen, jedynym domu, jaki pamięta.

Okazuje się, że Ciri zagraża nie tylko to, co dzieje się poza murami wiedźmińskiej twierdzy, ale też jej wewnętrzna, tajemnicza moc.

Nowe odcinki – nowe postaci

Nowy sezon to też wprowadzenie nowych postaci. W rolę Nenneke, arcykapłanki świątyni bogini Melitele, wcieli się Adjoa Andoh. Redańską czarodziejkę Fillippę Eilhart zagra Cassie Clare. Dijkstrę, szefa wywiadu redańskiego, będziemy mogli obejrzeć w aktorskiej interpretacji Grahama McTavisha.

Mimo tego, że premiery 2. sezonu Wiedźmina prawdopodobnie możemy spodziewać się w tym roku, to podejrzewam, że skoro nie znamy daty, to mamy do niej jeszcze sporo czasu. A ten najlepiej wykorzystać, żeby poznać lub przypomnieć sobie książki Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie z Rivii. Dlatego warto zajrzeć tutaj: seria Wiedźmin.

Sprawdź też: