Słowiańskie legendy i podania - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Mitologie grecka czy nordycka zdają się dominować we współczesnej literaturze. To jednak nie oznacza, że są jedynym źródłem inspiracji dla twórców fantastycznych opowieści. A co gdyby tak sięgnąć po rodzime źródła? Słowiańskie legendy i podania pełne są niesamowitych postaci, bogów, demonów i kreatur, które również wzbudzają spore zainteresowanie twórców. Bez wątpienia jedną z najbardziej popularnych serii, która porusza tę kwestię, jest Saga o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Jednak nawet tak fascynujące dzieło nie jest w stanie zaprezentować całego wachlarza mitycznych stworzeń i wierzeń dawnych Słowian.

Słowiańskie legendy i podania - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

W związku z powyższym przygotowałam dziś zestawienie kilku książek, które przybliżą Wam najbardziej fascynujące legendy i podania. Tym samym przekonacie się, jak ogromny potencjał ma mitologia słowiańska oraz wiara Słowian. Ponadto na ten temat warto zwrócić uwagę jeszcze z jednej przyczyny – w literaturze popularnonaukowej pojawiło się kilka nowości. Zatem do dzieła!

Słowiańskie legendy i podania – co warto przeczytać?

Polska demonologia ludowa - kup na TaniaKsiazka.pl

Polska demonologia ludowa. Wierzenia dawnych Słowian Leonard J. Pełka

Świat słowiańskich duchów i demonów jest niezwykle fascynujący. Nic więc dziwnego, że profesor Leonard Pełka, uczeń Bohdana Baranowskiego, spędził wiele lat swojego życia na studiowaniu tego intrygującego tematu. Tym samym czytelnicy otrzymują cały przekrój demonów i przerażających istot oraz dowiadują się, skąd się one wzięły, dlaczego w nie wierzono oraz jak się im przeciwstawiano.

Żywoty diabłów polskich - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Żywoty diabłów polskich. Legendy i podania Witold Bunikiewicz

Tutaj zetkniecie się z legendami i podaniami tymi znanymi, jak i mniej popularnymi. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, gdzie w kraju nad Wisłą znajdują się wrota do piekieł, to właśnie w tej książce znajdziecie odpowiedź. Ponadto oczywiście dowiecie się, czym wyróżniają się poszczególne diabły. I poznacie nietuzinkowe opowieści o nich, które krążą po całym świecie!

Słowiańskie legendy i podania - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wiara Słowian Tomasz J. Kosiński

Ta pozycja zabierze was w magiczną podróż w czasie po przeszłości i początkach wiary naszych przodków. W związku z tym uzyskacie odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania, dotyczące magii i okultyzmu na naszych terenach. Zapoznacie się z tradycjami i dziejami, które zostały przedstawione w sposób intrygujący i zupełnie różniący się od zwykłej wiedzy podręcznikowej.

Słowiańskie legendy i podania - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Mitologia słowiańska Jakub Bobrowski, Mateusz Wrona

Autorzy, na podstawie aktualnych opracowań naukowych z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa, w sposób barwny i pobudzający wyobraźnię prezentują sylwetki pradawnych bogów. Jednak nie tylko, ponieważ przeczytacie tu również o herosach, jak i postaciach słowiańskiej demonologii. Czytelnicy otrzymują tu fabularne opowieści, które przedstawiają wspomniane postaci zgodnie z tym, co obecnie potwierdza wiedza naukowa.

Bestiariusz słowiański - kup na TaniaKsiazka.pl

Bestiariusz słowiański. Część pierwsza i druga Paweł Zych, Witold Vargas

Kultowy już bestiariusz w nowej odsłonie! Nie lada gratka dla wszystkich miłośników słowiańskich wierzeń. Teraz tom I i II dostępne są w jednym wydaniu. Ponadto książka ta to nie tylko zbiór konkretnych informacji na temat najdziwniejszych stworów, znanych z ludowych legend. To także przepiękne ilustracje, które pobudzają wyobraźnię.

Słowiańskie legendy i podania to temat, którego nigdy nie macie dość? W takim razie koniecznie zajrzyjcie tutaj!