55239802370ksStephen King po raz kolejny swoim wiernym fanom przekazał dobre informacje. Na Festiwalu Książki, który organizuje Biblioteka Kongresu Narodowego, autor podzielił się planami na najbliższy czas. I trzeba przyznać, że wyglądają one naprawdę obiecująco.

Co planuje Stephen King?

Podczas wywiadu pisarz wyznał, że obecnie pochłania go praca nad książką, która ma traktować o jednej z postaci, pochodzącej ze słynnej serii Pan Mercedes. Dodał również, że będzie to zdecydowanie mroczna historia. Ponieważ kiedyś King wspominał o tym, że nierzadko wizualizuje sobie dalsze losy Holly Gibney i ciągle o niej myśli, możemy przypuszczać, że właśnie nad jej historią obecnie pracuje. Autor odniósł się również do serii o Jacku Sawyerze, którą współtworzy wraz z Peterem Straubem: Peter i ja napisaliśmy wspólnie „Talizman”, a potem napisaliśmy drugą książkę zatytułowaną „Czarny dom”. Przy odrobinie szczęścia trzecią zaczniemy pisać w lutym przyszłego roku.

To oczywiście nie wszystko. Sephen King wraz z synem, Owenem, pracują nad książką, która nosić będzie tytuł Sleeping Beauties. Inicjatorem pomysłu był syn pisarza. Powieść najprawdopodobniej do księgarni trafi wiosną przyszłego roku. Ponadto, autor odniósł się do codziennej pracy, której poświęca nie więcej niż 3-4 godziny każdego dnia: Skończyłem 69 lat i jeśli będę prawdziwym szczęściarzem, czeka mnie jeszcze 10 produktywnych lat, ale to musiałby być wyjątkowy fart, dlatego pomysły, nad którymi pracuje, muszą mieć na mnie żywotny wpływ. Wybieram je dużo staranniej niż kiedyś, ponieważ jestem świadomy, że muszę mądrze wykorzystywać czas.

Bez wątpienia są to świetne informacje dla wszystkich fanów Stephena Kinga. Nas również cieszy fakt, że w najbliższym czasie nie planuje przechodzić na emeryturę.