Stulecie przemocy - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Stulecie przemocy to najnowsza książka od Laviego Tidhara, który serca Czytelników na całym świecie skradł powieściami z gatunku fantasy. Ale trudno tak jednoznacznie sklasyfikować jego prozę. Wszystko, dlatego że w powieściach tworzonych przez Tidhara są dostrzegalne nuty wydarzeń historycznych, science fiction oraz autobiograficznych. Ponadto nierzadko pisarz wplata w teksty elementy literatury sensacyjnej czy detektywistycznej. A Czytelnik często odnosi wrażenie, że czyta po prostu dobry thriller. Taka różnorodność i uniwersalizm pisarza sprawia, że absolutnie każdy odbiorca w jego twórczości znajdzie coś dla siebie. Rzadko się zdarza, by ktoś w tak umiejętny sposób łączył ze sobą tak wiele elementów. Dlatego koniecznie sprawdźcie, co tym razem przygotował!

Stulecie przemocy – kilka słów

Główni bohaterowie powieści to Oblivion i Fogg, dwaj przyjaciele połączeni wspólnym przeznaczeniem. W latach 30. XX wieku zostali razem zwerbowani do Biura Spraw Przestarzałych. Instytucji, która powstała, by szkolić ludzi o ponadprzeciętnych umiejętnościach. Oczywiście jej adepci byli zobowiązani do obrony Imperium Brytyjskiego.

Przyjaźń Obliviona i Fogga została wystawiona na ciężką próbę. Pewnej nocy w Berlinie rozdzieliła ich wojna i straszliwa tajemnica. Jednak życie niejednokrotnie pokazało już, że przeszłość potrafi dogonić każdego. Nieważne jak długo i skutecznie się przed nią ukrywa. Nieważne jak szybko i przebiegle ucieka bohater, w końcu zetknie się z nią gdzieś za rogiem.

Przyjaciele zostają ponownie wezwani do Biura Spraw Przestarzałych, gdzie paradoksalnie żadna sprawa nie staje się przestarzała. Oblivion oraz Fogg po raz kolejny muszą stawić czoła straszliwej wojnie i nieupamiętnionym aktom heroizmu. Przed nimi ponowny przymus życia w dusznych korytarzach i zamkniętych pokojach, gdzie odbywają się potajemne spotkania.

Od tej sprawy nie ma odwrotu ani ucieczki. Muszą zmierzyć się z tym wszystkim po to, by udzielić ostatecznej i pełnej odpowiedzi na pytanie – co czyni z człowieka bohatera?

Jeśli poszukujecie oryginalnego pomysłu i nietuzinkowych połączeń gatunkowych, to książka pt. Stulecie przemocy spełni Wasze oczekiwania. Powieść znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy, szczególnie tym, którzy poszukują opowieści nie podążającej za utartymi schematami.

Warto nadmienić również, że powieść Stulecie przemocy należy do cyklu Uczta Wyobraźni. To publikowana od 2006 roku przez wydawnictwo MAG seria książek fantastycznych. Cykl książek zapoczątkowała powieść Wieki światła autorstwa Iana R. MacLeoda. Cykl obejmuje cenione na świecie książki z gatunki science fiction i fantasy zagranicznych autorów, takich jak Hal Duncan, William Gibson, K. J. Bishop, Charles Stross, Peter Watts, Catherynne M. Valente, Paolo Bacigalupi, Gene Wolfe, Clive Barker czy Jeff Noon.

Jeśli jesteś miłośnikiem powieści z gatunku fantasy, to właśnie masz możliwość zapoznania się z dziełami najlepszych pisarzy i laureatów licznych prestiżowych nagród dla twórców współczesnej fantastyki.