Ciekawostki o książkach

Świat Harry’ego Pottera w grze LEGO Dimensions

harry potter dsfdsCzerwiec jest miesiącem wyczekiwanym przez miliony fanów gier komputerowych na całym świecie. W tym właśnie miesiącu, co roku odbywa się najważniejsza impreza branży elektronicznej rozrywki – Electronic Entertainment Expo (w skrócie E3). W roku 2016 przypada ona na 14-16 czerwca, jednak już wcześniej firmy dzielą się z graczami wieloma ważnymi ogłoszeniami.

Jak się okazuje, tegoroczne targi E3 mają także do zaoferowania coś czytelnikom, a szczególnie miłośnikom magicznego świata Harry’ego Pottera i twórczości J. K. Rowling. Warner Bros razem z TT Games ogłosiło 9 czerwca, że już wkrótce także zaczarowane uniwersum Harry’ego Pottera stanie się częścią gry komputerowej LEGO Dimensions.

Zastanawiacie się zapewne, czym jest LEGO Dimensions? Otóż jest to produkcja wymagająca od gracza posiadania rzeczywistej figurki LEGO, która specjalnym portalem zostaje przeniesiona do wirtualnego świata. Tam rozpoczyna się właściwa rozgrywka, podczas której odkrywa się nowe światy, rozwiązuje zagadki i kolekcjonuje walutę LEGO. Do wyboru jest mnóstwo bohaterów powiązanych ze znanymi uniwersami (m.in. Władca Pierścieni, Powrót do przyszłości, Czarnoksiężnik z krainy Oz czy DC Comics).

Z wiadomości, jaką przekazało Warner Bros i TT Games wiadomo też, że LEGO Dimensions powiększy się o 16 nowych światów. Pierwsze pojawią się już 27 września, a wśród nich znajdzie się uniwersum Harry’ego Pottera. Od tego momentu gracze będą mogli wykorzystać w wirtualnej rozrywce młodego czarodzieja oraz jego arcywroga Lorda Voldemorta. Na tym jednak nie koniec! W związku z tegoroczną premierą filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, w późniejszym terminie pojawi się także dodatek z Newtem Skamanderem.

Podczas zapowiedzi ekspansji świata LEGO Dimensions nie zabrakło również trailera, który znajduje się poniżej. Co sądzicie o takiej formie rozrywki?