Ciekawostki o książkachFantastykaFantasyYoung Adult

Szklany tron tom 6 trafił na anglojęzyczne półki. Jednak to nie będzie kontynuacja przygód Celaeny

Szklany tron tom 6

Wielu zagranicznych fanów Szklanego tronu wciąż odczuwa rozgoryczenie, że zamiast finałowego tomu przygód zabójczyni Celaeny, otrzymali historię Chaola Westfalla, kapitana straży i prawej ręki Króla. Jednak wielu twierdzi także, że jego historia musiała się pojawić dla spójności fabuły i że książka jest równie dobrze napisana, jak poprzednie dzieła Sarah J. Maas. Co do tego raczej nie mam wątpliwości, w końcu autorka, która publikuje książki jednocześnie z dwóch różnych serii fantasy, a wszystkie zbierają niezwykle pochlebne opinie krytyków i fanów i stają się międzynarodowymi bestsellerami, musi być geniuszem, prawda? Szklany tron tom 6 Tower of Dawn, Wieża świtu miał premierę 5 września i już zebrał rewelacyjne oceny.

Aktualizacja: Książka dostępna już w przedsprzedaży>>>

Wieża świtu jak Taniec ze smokami?

Taniec ze smokami - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!Trudno jest opisać to, co dzieje się aktualnie wśród fanów Sarah J. Maas. Wyczekiwanie na każdą kolejną książkę z serii czy to Szklanego tronu, czy Dworu cierni i róż przypomina niemal zbiorową histerię. Fani są niezwykle rozgoryczeni, że na finałową część losów młodej zabójczyni będą musieli czekać jeszcze rok. (Premiera Szklanego tronu 7 zapowiedziana jest na 4 września 2018 roku). Tym bardziej że ostatni tom zakończył się cliffhangerem (czyli dramatycznym zakończeniem, które pozostawia Czytelników w napięciu). Jakby tego było mało fani zwrócili uwagę, na to, że okładka najnowszej części Szklanego tronu, Wieży świtu przypomina okładkę Gry o tron, a konkretnie części Taniec ze smokami, George’a Martina. Też dostrzegacie podobieństwo? Pojawiły się nawet przeróbki okładek tych dwóch książek.

A o czym będzie Szklany tron tom 6?

Chaol Westfall

Źródło: Pinterest

A o czym będzie szósty tom z cyklu? Właściwie powinien on otrzymać numer 5,5 ze względu na fakt, że będzie dotyczył losów drugoplanowego bohatera. W tym tomie podążamy śladami Chaola Westfalla. To kapitan straży, którego poznajemy już w pierwszym tomie cyklu, kiedy szkoli Celaenę do walki w turnieju. Przez wszystkie kolejne części cyklu rodzi się między nimi przyjaźń, która przybiera różne odcienie. W piątym tomie serii, Imperium burz, Chaol odniósł poważne rany i teraz wyrusza w podróż w poszukiwaniu pomocy u uzdrowicieli. Towarzyszy mu Nesryn.

Mężczyzna jest “złamany” nie tylko fizycznie, ale także emocjonalnie. Poniósł sromotną klęskę w walce, jego ludzie zostali zdziesiątkowani, a on ledwo uszedł z życiem. Teraz wyrusza w podróż do Torre Cesme w Antice, do twierdzy znajdującej się w mieście należącym do potężnego imperium, położonego na południu.

Powiązane: NADCHODZI TRZECIA CZĘŚĆ DWORU CIERNI I RÓŻ – DWÓR SKRZYDEŁ I ZGUBY!

Jednak Chaol udaje się tam nie tylko po to, żeby szukać uzdrowienia. Nad Aelin i Dorianem wisi widmo wojny i ich losy mogą zależeć do tego, czy Chaol i podróżująca z nim Nesryn zdołają przekonać włodarzy obcego imperium do sojuszu. Okaże się, że to, co odkryją będzie tak niespodziewane, że zmieni ich oboje i okaże się najważniejszym pionkiem w grze o Erileę.

Szklany tron tom 6 – kiedy polska premiera?

Imperium burzZapewne zastanawiacie się, kiedy nowy tom z cyklu Szklany tron zawita na polskim rynku? Na tę chwilę jedynie mogę przypuszczać, że będzie to kwiecień przyszłego roku. Kolejne tomy w polskim przekładzie ukazują się mniej więcej z półroczną przerwą od wydania oryginału. Tak więc czekamy cierpliwie do wiosny. 🙂

Tutaj znajdziecie ostatni tom z cyklu, zatytułowany Imperium burz, a całą serię tej fenomenalnej autorki znajdziecie tutaj: Szklany Tron – Sarah J. Maas.