Książki o czarownicach

Lubicie tytuły pełne magii? Jeśli z chęcią sięgacie po fantastykę, w której nie brakuje czarnych kotów, zaklęć i zjawisk nadprzyrodzonych, sięgnijcie po wciągające książki o czarownicach. Jakie? Sprawdźcie nasze zestawienie!

Książki o czarownicach – magiczne zestawienie

Książki o czarownicach znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Sabrina. Sezon na czarownice

Nasze zestawienie nie mogłoby obyć się bez jednej z najbardziej rozpoznawalnych czarownic na świecie – Sabriny Spellman!

Sabrina to z pozoru zwykła dziewczyna. Uczęszcza do normalnej szkoły, ma tam przyjaciół. Z przyjemnością ogląda z nimi horrory, świętuje Halloween i udaje, że żadnej magii nie ma. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Nastolatka pochodzi z magicznej rodziny, której korzenie sięgają bardzo głęboko do świata magii.

Ciotki Zelda i Hilda uczą dziewczynkę praktykować magię, a już niedługo nadejdzie dla niej kolejny etap wtajemniczenia w świat czarów. Całe jej dotychczasowe życie musi się diametralnie zmienić. Dziewczyna ma porzucić dawną szkołę, zniknąć z życia swoich przyjaciół i zacząć nowy etap. Sabrina ma wątpliwości, czy jest to życie dla niej i czy te zmiany są warte porzucenia dotychczasowych przyjaciół? W powieści nie zabraknie również wątku romantycznego.

Seria skomplikowanych wydarzeń doprowadzi jej do miejsca, w którym będzie musiała zastanowić się, czy za sprawą magii nie wkracza aby na mroczną drogę, z której już nie ma odwrotu?

Książki o czarownicach znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Chilling Adventures of Sabrina. Córka Chaosu

Ponownie sięgamy po książkę idealną dla fanów mrocznych klimatów i magii opowiadającej o przygodach nastoletniej czarownicy! W Chilling Adventures of Sabrina. Córka Chaosu będziemy towarzyszyć nastoletniej czarownicy przy jednej z najtrudniejszych decyzji w jej życiu. Bohaterka postanawia bowiem rzucić naukę w Baxter High pozostawiając za sobą przyjaciół oraz byłego chłopaka, Harveya…

Sabrina dołączy do wiedźm i czarowników w Akademii Sztuk Niewidzialnych, gdzie ratując życie swojej bliskiej koleżanki wpędzi się w niemałe tarapaty.

Młoda czarownica czuje, że przydałaby jej się profesjonalna pomoc, jednak przecież obiecała ciotce Zeldzie, że nie będzie się pakowała więcej w kłopoty. Dlatego też zwraca się do swoich nowych znajomych z Akademii: Nicka Scratcha – prymusa i szalenie przystojnego flirciarza oraz Prudence – najbardziej bezlitosnej i sprytnej wiedźmy w szkole. Być może Sabrinie uda się przeciągnąć ich na swoją stronę. Ale czy może im zaufać? Dowiedz się sięgając po Chilling Adventures of Sabrina. Córka Chaosu.

Książki o czarownicach znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Totalna magia

Poszukując książki o czarownicach, warto jest sięgnąć po pozycję Totalna magia od Alice Hoffman. Jest to powieść, która doczekała się ekranizacji, w której główne role zagrały Nicole Kidman i Sandra Bullock! O czym opowiada?

Kiedy Sally i Gillian straciły rodziców, trafiły do domu przy ulicy Magnolii, pod opiekę ciotek – Franny i Jet. Nie były to zwyczajne starsze panie. Jak wszystkie kobiety z rodu Owensów miały moc. Potrafiły rzucać uroki i zaklęcia, a specjalizowały się w urokach miłosnych i z tegoż powodu okoliczni mieszkańcy straszliwie się ich bali. Tym samym przenieśli swój strach na nowo przybyłe siostry.

Dziewczęta dorastały we wrogiej atmosferze. Były wyszydzane i dręczone przez lokalną społeczność. Nic więc dziwnego, że marzyły jedynie o tym, by zniknąć. Gillian jako pierwsza uciekła z domu i korzystała z wolności. Oczywiście nie zawsze robiła to w rozsądny sposób, przez co napytała sobie sporo kłopotów. Sally, starsza i bardziej odpowiedzialna siostra, również wyjechała w miejsce, w którym nikt nie znał jej historii. Tam próbowała prowadzić normalne życie.

Niestety klątwa Owensów odnalazła je obie – i los na nowo skrzyżował ich drogi. Stało się to za sprawą fatalnego wypadku, tak brzemiennego w skutki, że wykaraskać się z problemów mogła pomóc im już tylko magia…

Książki o czarownicach znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Te wiedźmy nie płoną

Te wiedźmy nie płoną to książkowa zapowiedź z datą premiery przewidywaną na 11 marca 2020. Poznajcie czwórkę czarownic, o których jeszcze nie raz usłyszycie!

Hannah jest czarownicą z krwi i kości. Posiada umiejętność kontrolowania wszystkich czterech żywiołów. Choć mieszka w Salem, jej magia jest tajemnicą, którą musi zachować dla siebie. W innym przypadku może ją stracić. Na zawsze.

Hannah spędza więc większość czasu, unikając swojej eks, Veroniki, oraz pracując w lokalnym sklepie z magicznymi obiektami. Gdy zabawa zorganizowaną na koniec roku szkolnego zostaje przerwana przez przerażający rytuał krwi, a dowody na istnienie mrocznej magii zaczynają pojawiać się w całym Salem, Hannah jest pewna, że to dzieło śmiertelnie groźnej Krwawej Czarownicy.

Na domiar tego, w mieście pojawia się nowa dziewczyna. Morgan, bo tak się nazywa, skrada serce nastoletniej czarownicy. Chcąc ocalić swój sabat i zdobyć serce dziewczyny, Hannah będzie musiała przetestować granice swojej mocy. Poznajcie prawdziwą magię książki o czarownicach, która nieraz Was zaskoczy!

Książki o czarownicach znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Złodziej dusz

Jeśli poszukujecie nietuzinkowej książki o czarownicach, poznacie Złodzieja dusz, pierwszą część Heksalogii o wiedźmie. Tym razem przenosimy akcję wprost do serca Torunia!

Oficjalnie policjantka. Ma trudny charakter, ale świetne statystyki rozwiązanych spraw. Nieoficjalnie – wiedźma, która dzieli swój czas między toruński komisariat a Thorn – alternatywne miasto, gdzie mieszkają magiczni. Do perfekcji opanowała utrzymywanie tych światów w równowadze i kompletnej izolacji. Do czasu.

W Thornie giną istoty nadprzyrodzone i to Dora ma znaleźć sprawcę. W Toruniu dyskretne korzystanie z magii w trakcie śledztwa odbija jej się solidną czkawką. Na szczęście nie jest z tym wszystkim sama – wspiera ją Miron, wnuk Lucyfera.

Jedyna i niepowtarzalna wiedźma Dora Wilk powraca w nowym wydaniu i lepszej formie niż kiedykolwiek. Poznajcie jedną z najpopularniejszych serii urban fantasy w świeżej odsłonie!

Serce z cierni

Książki o czarownicach znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Pewnego razu w zamku wykutym z kamienia dziewczyna planowała morderstwo… Poznajcie opowieść o tym, jak pewnego dnia ojciec postanawia wydać córkę za mąż za dostojnego księcia. Młodziutka Mia nie ma jednak zamiaru wychodzić za mąż. Nawet jeśli kandydatem na męża jest sam książę.

Siedemnastolatka postanawia więc uciec i wyrusza na polowanie na czarownice kierowane jej osobistą wendetą. Bohaterka podejrzewa bowiem, że to one, kobiety obdarzone magiczną mocą zwane Gwyrach, uśmierciły niegdyś jej matkę.

Nieoczekiwany zwrot akcji sprawia, że nastolatka zaczyna wątpić w słuszność swojej misji. Odkrywa, że i ona może władać magicznymi mocami. Czy to oznacza, że sama dla siebie stanie się celem?

Kiedy coraz więcej tajemnic wychodzi na światło dzienne, Mia nie jest gotowa na to, czego dowiaduje się o swojej rodzinie. Niestety nie ma już odwrotu. Czy Mia udźwignie ciężar spadających na nią informacji i tempo wydarzeń? Co skrywa jej rodzina? Kto jest odpowiedzialny za śmierć jej matki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce Serce z cierni.

Sięgacie czasem po książki o czarownicach? Jeśli tak, jaki jest Wasz ulubiony tytuł?

Książki o czarownicach