Już od jakiegoś czasu fanów Stephena Kinga rozgrzewają wiadomości na temat nowej, serialowej ekranizacji Bastionu. Nad przeniesieniem na mały ekran jednej z najlepszych książek bestsellerowego autora pracuje CBS All Access. Na łamach Vanity Fair niedawno pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia z tej produkcji.

Serial na podstawie bastionu Kinga - sprawdź książkę w TaniaKsiazka.pl

Serial The Stand na podstawie Bastionu Kinga

W Bastionie King snuje postapokaliptyczną wizję świata. W wyniku epidemii grypy zwanej Kapitanem Tripsem ginie ponad 90% ludzkości. To zagłada, którą ludzie sami na siebie sprowadzili, bo supernowoczesny wirus nie powstawał naturalnie, tylko został stworzony jako broń biologiczna.

Ci, którym udało się przetrwać, zaczynają mieć sny, z których wynika, że każdy powinien się opowiedzieć albo po stronie dobra, albo zła. Tym samym w Ameryce powstają dwie zwalczające się osady. Ta w Kolorado jest wzorowana na demokracji, zaś w Las Vegas do władzy dochodzi dyktatura.

King w swojej książce zastanawia się nad tym, w jakim kierunku może pójść ludzkość, gdy świat, który wszyscy znamy, nagłe się skończy. W Bastionie świat po katastrofie oglądamy oczami zwykłych ludzi.

The Stand, serial na podstawie Bastionu Kinga - pierwsze zdjęcia

Fot. James Minchin /CBS; źródło: Vanity Fair

King wydał tę książkę w 1978 roku, zatem od premiery minęło już ponad 40 lat. Mimo tego po książkę cały czas sięga wielu czytelników, a wraz z pandemią pojawiły się głosy, że autor w swojej książce w pewnym stopniu przewidział przyszłość.

The Stand od CBS nie jest pierwszym serialem, jaki powstał na podstawie tej powieści. W 1994 roku powstał nagrodzony Emmy, czteroodcinkowy miniserial z Garym Sinisem. 

Nie wiemy dokładnie, kiedy dziewięcioodcinkowy serial będzie mieć swoją premierę, ale z pewnością będzie można go zobaczyć jeszcze w tym roku. W The Stand zagrają m.in.: Whoopi GoldbergAlexander SkarsgårdAmber Heard.

Zdjęcia z planu są przedsmakiem tego, co czeka na miłośników Stephena Kinga i seriali postapokaliptycznych. Ja już się nie mogę doczekać. Tymczasem odsyłam Was do książki! Bastion Stephena Kina możecie znaleźć tutaj.

Bastion – pierwsze zdjęcia na łamach Vanity Fair

Arytuł Vanity Fair, w którym opublikowano zdjęcia, znajdziecie w tym miejscu.