Thrillery w październiku – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Trudno nie zgodzić się z faktem, że jesienna pogoda sprzyja spędzaniu czasu pod kocem z ulubioną książką. Mieliśmy już coś na jesienną chandrę i poprawę humoru. Dziś natomiast przygotowałam zestawienie dla każdego miłośnika nieco mroczniejszych klimatów. W końcu dni są coraz krótsze, mrok spowija nas szybciej. W związku z tym to idealna aura do tego, by wywołać lekki dreszczyk grozy i niepokoju. Zatem, po jakie thrillery w październiku najlepiej sięgnąć? Dziś podrzucam Wam sześć tytułów, które zmrożą nawet najbardziej doświadczonego czytelnika gatunku. Niepewność, napięcie rosnące ze strony na stronę i mroczne zagadki – o to wszystko postarali się autorzy prezentowanych dziś tytułów.

Thrillery w październiku – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Thrillery w październiku

Zbawiciel - kup na TaniaKsiazka.pl Zbawiciel

Na wielkiej wyspie, położonej naprzeciwko Starego Miasta w Szczecinie rozpoczyna się przebudowa renesansowych spichlerzy. W czasie prac jednak budowlańcy odkrywają tajemnicze piwnice zalane betonem.  Kilka dni później w katedrze dochodzi do dziwnego wydarzenia, które media biorą za happening jakiejś proekologicznej grupy. Trzy dni później jednak media dostają niepokojącą wiadomość z groźbami pod adresem deweloperów i tajnym szyfrem. Dwójka dziennikarzy postanawia wziąć sprawy we własne ręce i rozwiązać tajemniczą zagadkę.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Służąca - kup na TaniaKsiazka.pl Służąca

Julia trafiła do domu państwa Borewskich, w którym ma za zadanie dbać o porządek. Kobieta marzy jednak o otworzeniu własnej firmy sprzątającej. Już pierwszego dnia otrzymuje od pracodawców propozycję, by zamieszkała w ich domu, lecz zaskoczona, stanowczo odmawia. Wkrótce na poddaszu odnajduje starą szafę, w której wisi rząd zakurzonych czarnych sukienek z białymi mankietami. Szanowane małżeństwo i ich syn nie wzbudzają jednak żadnych podejrzeń Julii, toteż bohaterka wraca do nich kolejny raz. I właśnie wtedy traci przytomność, a kiedy się budzi, ma wrażenie, że wylądowała w prawdziwym koszmarze. Przyjdzie jej walczyć nie tylko o sprawiedliwość, ale i życie.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

W cieniu zła - sprawdź na TaniaKsiazka.plW cieniu zła

Gritten Wood, niepozorne miasteczko, ma mroczną przeszłość. Dokładnie dwadzieścia pięć lat temu doszło tu do okrutnego morderstwa o podłożu rytualnym. W zbrodni uczestniczyło kilku nastolatków. Policji udało się zatrzymać jednego ze sprawców, drugi, Charlie, zniknął w tajemniczych okolicznościach. Paul Adams doskonale pamięta, co się wtedy stało. Dobrze znał Charliego i jego ofiarę. A teraz po ćwierć wieku ponownie wraca do rodzinnej miejscowości, gdzie historia zdaje się powtarzać.

Książka dostępna od 28 października 2020 roku.

Thrillery w październiku – sprawdź na TaniaKsiazka.plMiała umrzeć

Spragniona mocnych wrażeń grupa przyjaciół, co jakiś czas testują granicę psychicznych i fizycznych możliwości. Zadania wymyśla Ada, również ona sprawuje nadzór nad ich wykonaniem. Niestety jedna z takich zabaw kończy się tragicznie – ginie przypadkowy człowiek, a uczestnicy gry uciekają z miejsca wydarzeń. Dwadzieścia lat później Lena, wychowana przez znerwicowaną ciotkę, wciąż poszukuje własnej tożsamości. Wkrótce za sprawą tajemniczego nieznajomego zaczyna poszukiwania prawdy o sobie na własną rękę.

 Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Odwet - kup na TaniaKsiazka.plOdwet

Libby Hall zdecydowanie potrzebuje chwili oddechu, nigdy jednak nie pomyślała o tym, by wziąć urlop. Wkrótce w jej ręce wpada ulotka z propozycją zamiany domów i kobieta nie waha się ani chwili. Jednak kiedy przeprowadza się do Heywoodsów zaczyna czuć, że jest obserwowana. Ponadto w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. W związku z tym bohaterka postanawia wrócić do swojego życia, jednak wtedy okazuje się, że jest już za późno.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.

Thrillery w październiku – kup na TaniaKsiazka.pl Wybrany

Marek Szczucki to szeregowy polityk, który został właśnie postawiony pod ścianą. Musi wykonać powierzone mu zadania, inaczej jego siedmioletnia córka zginie. I nie byłoby żadnego problemu, gdyby nie fakt, iż mężczyzna musi objąć stanowisko premiera. Tymczasem krajem wstrząsają kolejne afery, a na jaw wychodzą szokujące wiadomości na temat polityków. Ktoś sprawnie pociąga za sznurki, a wymuszenia, korupcja i przemoc wkraczają na stałe do politycznego świata.

Książka dostępna od 14 października 2020 roku.