W końcu udało mi się zapoznać z twórczością Olgi  Rudnickiej. Na jej książki czaiłam się od kilku lat, ale zawsze coś stało na przeszkodzie. Kiedy książka To nie jest mój mąż pojawiła się w księgarniach stwierdziłam, że teraz albo nigdy. Zapraszam Was na moje wrażenia po lekturze komedii kryminalnej w wykonaniu Olgi Rudnickiej.

To nie jest mój mąż

Książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>Matylda Dominiczak to bibliotekarka, która po godzinach spełnia woje marzenia o zostaniu prywatnym detektywem. Zatrudniła się w biurze detektywistycznym i po uzyskaniu licencji bardzo szybko podejmuje się swojego pierwszego zlecenia. Kiedy dowiaduje się co ma zrobić popada w lekką konsternację. Okazuje się bowiem, że jej pierwsze zadanie to uwiedzenie męża klientki i udowodnienie jego niewierności. Matylda jest oburzona tym co karze zrobić jej szefowa, ale nie ma wyjścia i musi zacząć działać.

Kiedy Matylda zastawia pułapkę na niewiernego męża klientki okazuje się, że nie jest on zainteresowany jej wdziękami. Dodatkowo wychodzi na jaw, że zleceniodawczyni Matyldy ma romans! I wtedy okazuje się, że zarówno mąż jak i kochanek klientki zniknęli… Ślad po nich zaginął. Trzeba ich szukać, ale kobieta sama nie wie, na odnalezieniu którego jej zależy.

Książkę kupisz na www.taniaksiazka.pl >>

Komedia kryminalna godna polecenia

Jeśli tak jak ja lubicie komedie kryminalne, a nie znacie książek Olgi Rudnickiej, to weźcie przykład ze mnie i to zmieńcie. Bardzo dobrze bawiłam się przy tej książce, mimo, ze na początku musiałam przyzwyczaić się do stylu autorki.

W książce To nie jest mój mąż mamy naprawdę świetnie wymyśloną intrygę kryminalną. Dużo się w niej dzieje, ciągle wychodzi na jak coś nowego tak, że naprawdę ciężko przewidzieć co będzie dalej. Ogromnym plusem jest tez bardzo trafiające w mój gust poczucie humoru – przy tej książce naprawdę można się uśmiać. Komedia kryminalna to idealne połączenie kryminału i lekkiej książki, jeśli jeszcze nie znacie tego gatunku, to naprawdę warto to zmienić!

 • 7/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 7/10
 • 7/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 7/10
 • 6/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 6/10
 • 8/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 8/10
7/10

Fragment recenzji

Matylda Dominiczak to bibliotekarka, która po godzinach spełnia woje marzenia o zostaniu prywatnym detektywem. Zatrudniła się w biurze detektywistycznym i po uzyskaniu licencji bardzo szybko podejmuje się swojego pierwszego zlecenia. Kiedy dowiaduje się co ma zrobić popada w lekką konsternację. Okazuje się bowiem, że jej pierwsze zadanie to uwiedzenie męża klientki i udowodnienie jego niewierności. Matylda jest oburzona tym co karze zrobić jej szefowa, ale nie ma wyjścia i musi zacząć działać.