Macierewicz i jego tajemnice - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Tomasz Piątek z Nagrodą Wolności i Przyszłości Mediów – to jedna z tych informacji z literackiego świata, które lubimy przekazywać. Polski autor odebrał wyróżnienie w Lipsku za książkę pt. Macierewicz i jego tajemnice. Tomasz Piątek to polski pisarz, dziennikarz i copywriter. Jego powieści zawierają również wątki autobiograficzne i wzbudzają liczne kontrowersje. Tym samym trudno się dziwić, że nagrodzona książka także wywołuje wiele emocji. A chociaż bezsprzecznie wiąże się z polityką, trudno nie zgodzić się z faktem, że autor jest niezwykle dociekliwym dziennikarzem, który spełnia się w swoim zawodzie.

Tomasz Piątek z Nagrodą Wolności i Przyszłości Mediów – kilka słów na temat

W ręce autora trafiła nagroda w postaci 30 tysięcy euro. Dziennikarz już zapowiedział, że ma zamiar przeznaczyć ją na wsparcie niezależnego dziennikarstwa. Dyrektor zarządzający Fundacją Mediów Sparkasse Leipzig, Stephen Seege, tak oto tłumaczy tegoroczny wybór zwycięzcy:

Przez ponad 20 lat aktywności dziennikarskiej Tomasz Piątek zyskał status krytycznego obserwatora zmian społecznych w swoim ojczystym kraju. Mimo coraz trudniejszych warunków dla dziennikarzy w Polsce do niezależnej, swobodnej i obiektywnej pracy Tomasz Piątek w swoim dziennikarstwie śledczym nie pozwala się zastraszyć.

O czym jest nagrodzona książka? Autor nitka po nitce, po 1,5 roku śledztwa odwzorował cały układ, który sięga daleko poza granice Polski. Co najważniejsze opierał się na jawnych źródłach, do których, jak się okazuje, ma dostęp zwykły zjadacz chleba. Szokujące fakty, które pochodzą m.in. z Internetu i większych bibliotek wprawiają w osłupienie. Jakie tajemnice skrywa szef MON-u? Okazuje się, że jest elementem siatki, która prowadzi aż do samego prezydenta Rosji.

Ponieważ wspomniana książka wywołała niemałe zamieszanie na polskiej scenie politycznej, nic dziwnego, że autor nie pozostawił tematu. W związku z tym od niedawna czytelnicy mają okazję zapoznać się z jego najnowszą publikacją pt. Macierewicz. Jak to się stało.

Tomasz Piątek z Nagrodą Wolności i Przyszłości Mediów na koncie wcale nie zamierza spocząć na laurach. Jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z jego twórczością, koniecznie nadróbcie zaległości.

Nagrodzoną książkę pt. Macierewicz i jego tajemnice znajdziecie tutaj.

Tutaj natomiast znajduje się jego najnowsza publikacja pt. Macierewicz. Jak to się stało.