Top 10 gier dla dzieci na nudę
Chociaż dobrze wiemy o tym, że książki są świetnymi pożeraczami nudy, to dziś wyjątkowo nie będzie o książkach. Czy Wasze dzieci lubią gry planszowe? Wybrałam aż 10 gier dla dzieci na pogodę i niepogodę. Wśród nich znajdziecie propozycje już nawet dla 2-latków.
Top 10 gier dla dzieci na nudę
Podaj łapę – znajdź dom dla psiaków ze schroniska
Czy masz w domu małego miłośnika zwierząt? Gra Podaj łapę z ilustracjami Katarzyny Urbaniak może mu się spodobać.
Dzieciaki (nie tylko dzieciaki, przecież dorośli podczas grania też będą się dobrze bawić) wcielają się w wolontariuszy ze schroniska. Ich zadaniem jest podnoszenie umiejętności psiaków tak, żeby spełniły oczekiwania potencjalnych opiekunów. Celem rozgrywki jest znalezienie odpowiednich domów dla podopiecznych schroniska.
Podaj łapę to gra przeznaczona dla dzieci w wieku 6-8 lat. Możecie sprawdzić ją w tym miejscu.
Śladami Phileasa Fogga – podróż inspirowana powieścią Juliusza Verne’a
Uczestnicy rozgrywki wcielają się w członków Klubu Reforma i mają wyruszyć w podróż dookoła świata. Podobnie jak Fogg, bohater W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne’a, na przebycie 24 tysięcy mil mają 80 dni. Wyścig wygra ten, kto najlepiej zaplanuje swoja podróż i przewidzi ruchy rywali, a ci nie zawsze muszą grać fair.
Gra Śladami Phileasa Fogga jest przeznaczona głównie dla ciekawych świata dzieci w wieku 9-11 lat. Znajdziecie ją tutaj.
Dolina królików – stwórz króliczą rodzinę i realizuj zadania
Tę grę zdążyły już pokochać dzieciaki i ich rodzice. Dlaczego? Ponieważ poza świetną zabawą uczy planowania i myślenia strategicznego.
Każdy z graczy ma z jednej strony stworzyć liczną króliczą rodzinę, a z drugiej bacznie obserwować rywali i realizować zadania z kart misji. Wygrywa nie ten, którego rodzina będzie najliczniejsza, ale ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.
W Dolinę królików mogą grać już 6-8 latki. Więcej na temat tej planszówki dowiecie się tutaj.
Kosmiczny labirynt – zostań astronautą i podbijaj kosmos
Kosmos fascynuje, a dzięki tej grze można go przemierzyć. Oczywiście to nie będzie łatwe, bo w kosmosie na każdego astronautę czyha mnóstwo niebezpieczeństw. To gra jednoosobowa, ale zawiera też wariant dla dwóch graczy. Kosmiczny labirynt daje możliwość dostosowania poziomu trudności do możliwości graczy.
Gra została stworzona z myślą o dzieciach w wieku 6-8 lat. Znajdziecie ją tutaj.
Gdzie to położyć? – wyróżnienie Kids’ Time Star
Gra z bestsellerowej serii edukacyjnej o Puciu. Zabawa sprzyja rozwojowo myślenia i mowy dziecka. Dzieci mają dopasować żetony z przedmiotami do sześciu plansz z pomieszczeniami. W Gdzie to położyć? można grać zgodnie z instrukcją lub zasadami wymyślonymi przez np. rodzica.
Gra z serii Pucio została przygotowana dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Możecie ja znaleźć w tym miejscu.
Kurnik – ćwicz pamięć, spryt i… zabieraj jajka kurom
Każdy z graczy ma zdobyć jak najwięcej kolorowych jaj, jednak to wcale nie takie proste, bo trzeba znaleźć kury, które wysiadują jajka w odpowiednich kolorach. Tylko że wszystkie kury wyglądają tak samo i lubią zamieniać się gniazdami.
To gra, która ćwiczy pamięć i koncentrację. Z rozgrywką poradzą sobie już nawet 4-latki. Film z opisem gry i jej zasad możecie znaleźć w tym miejscu.
Potworne porządki – porządki mogą być zabawne
Każdy z graczy dostaje kartę z pokojem, w którym ma zrobić porządek. W tym celu wyciąga przedmioty z woreczka i odkłada je na odpowiednie miejsce. Jednak w woreczku mieszkają też psotne potworki, a one lubią w porządkach namieszać.
To świetna gra, bo dziecko, żeby wybrać odpowiedni przedmiot z woreczka, musi go najpierw zlokalizować, wykorzystując tylko zmysł dotyku. Psikus polega na tym, że potworki mają kształty zbliżone do przedmiotów.
W grę mogą grać już 3-latki. Więcej na temat Potwornych porządków możecie dowiedzieć się tutaj.
Ubongo Extreme – nowe łamigłówki z bestsellerowej serii
Tym razem gracze będą mieć jeszcze trudniej, bo będą musieli w odpowiedni sposób odtworzyć na swojej planszy wzory, które powstały z sześciokątnych kafelków. Gra zapewni rozrywkę dla całej rodziny.
Łamigłówki mają dwa poziomy trudności, więc w Ubongo Extreme mogą grać już 8-letnie dzieci. Grę znajdziecie w tym miejscu.
Pędzące żółwie – wyścig w żółwim tempie
Niby żółwie nigdzie się nie śpieszą, ale czego nie robi się dla apetycznego liścia sałaty? To zabawna gra, której rozgrywka odbywa się na zasadzie wyścigu i jednocześnie jedna z popularniejszych gier dla dzieci. Dodatkowo jest skonstruowana w taki sposób, że gracze nie wiedzą, które z żółwi należą do przeciwników. Wygrywa ten, kto szybciej doprowadzi swojego żółwia do sałaty.
W Pędzące żółwie mogą grać już 5-latki. Więcej na temat tej planszówki dowiecie się tutaj.
Mali detektywi – na tropie dobrej zabawy
To ćwicząca pamięć gra detektywistyczna, w której rozgrywka nie opiera się na rywalizacji. Gracze mają wspólny cel – odnalezienie zaginionych przedmiotów.
Mali detektywi to rodzinna gra kooperacyjna, w którą mogą grać już nawet 3-latki. Więcej na jej temat możecie dowiedzieć się z tego miejsca.
Czy Wasze dzieci mają swoje ulubione gry?