Lekarz wojenny Davida Notta - patronat CoPrzeczytac.pl

Praca lekarza jest trudna, a czy możecie wyobrazić sobie chirurga, który przeprowadza operacje, gdy wokół trwa wojna? David Nott na co dzień pracuje w londyńskich szpitalach. Jednocześnie od ponad 20 lat jako wolontariusz jeździ do zakątków świata ogarniętych wojną. Lekarz wojenny Davida Notta - patronat CoPrzeczytac.pl

Jego wspomnienia trafiły na pierwsze miejsce bestsellerów Sunday Timesa, a już 20 maja będzie mieć premierę polskie wydanie książki Notta – Lekarz wojenny. Operacja na linii frontu, która ukaże się pod patronatem CoPrzeczytać.pl.

Lekarz wojenny Davida Notta – nasz patronat

Gdy na świecie wybucha kolejny konflikt zbrojny, poproszony o pomoc David Nott wyjeżdża z bezpiecznego Londynu i jedzie tam, gdzie potrzebna jest jego pomoc.

Pomagał w Nepalu i na Haiti, miejscach ogarniętych chaosem po klęskach żywiołowych. Afganistan, Sierra Leone, Liberia, Darfur, Kongo, Irak, Syria, Jemen Libia, Strefa Gazy… Nott ratuje rannych, gdy nad głową latają samoloty bojowe. Pomoc innym przekłada nad własne bezpieczeństwo.

Był w wielu miejscach i widział wiele ludzkiego cierpienia. Jednak to, czego świadkiem był w ogarniętej wojną Syrii, zabolało go najbardziej. Chęć pomocy wszystkim i świadomość, że tylko nielicznych da się radę uratować – dlatego Davis Nott nie ograniczył się do pracy lekarza, ale starał się pomóc w ewakuacji lekarzom i grupie kilkuset dzieci. To jeszcze nie wszystko, ponieważ Nott zdał sobie sprawę z tego, że trzeba skierować uwagę opinii publicznej na tragedię, jaka ma miejsce w Aleppo. Jego działania i upór finalnie doprowadziły go nie tylko do ONZ, ale nawet do Baszara al-Asada, syryjskiego przywódcy, którego Nott pamięta jeszcze z czasów, gdy al-Asad był okulistą w jednym z londyńskich szpitali.

Lekarz wojenny - sprawdź w TaniaKsiazka.pl

O misji i poświęceniu

Lekarz wojenny. Operacja na linii forntu to książka napisana przez człowieka pełnego pasji, poczucia misji oraz ludzkiego odruchu pomagania. Davis Nott stara się ratować ludzkie życie, a w spełnianiu swojej lekarskiej powinności wychodzi poza bezpieczne mury szpitala. Wychodzi nawet dalej niż polowe sale operacyjne w miejscach ogarniętych wojną. Jego książka jest pełna pasjii mimo tego, że formalnie to reportaż, to momentami czyta się ją jak powieść sensacyjną.

Książka Davida Notta w Polsce ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis. Jej premierę zaplanowano na 20 maja, ale już dziś możecie ją zamówić w przedsprzedaży w tym miejscu. Jako CoPrzeczytać.pl gwarantujemy, że warto.