Top 6 młodzieżowych powieści - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Jak dla mnie jesień to wręcz idealna pora roku na zanurzenie się w książkowym świecie. Kiedy za oknem deszcz i plucha, a ponura aura skutecznie odbiera energię, nic tak nie poprawia humoru, jak wciągająca historia. To właśnie dzięki literackiemu talentowi pisarzy możemy przenieść się w kolorowy świat wyobraźni, by, choć na chwilę, odpocząć od otaczającej nas rzeczywistości. W związku z tym dziś podrzucam wam top 6 młodzieżowych powieści na jesień, które skutecznie poprawią wam nastrój i zawładną waszymi czytelniczymi umysłami. Kubki z ulubionym, gorącym napojem w dłonie, wskakujcie pod ciepły koc i przytulcie jedną z prezentowanych dziś książek! Gwarantuję wam, że jesień z tymi powieściami będzie naprawdę udana.

Top 6 młodzieżowych powieści - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Top 6 młodzieżowych powieści

Kraina nocy - kup na TaniaKsiazka.plTop 6 młodzieżowych powieści – Kraina nocy, kontynuacja Hazel Wood

Tym razem Finch i Alice stają przed niełatwym zadaniem. Bohaterowie muszą rozwiązać tę samą zagadkę kryminalną, jednak są zupełnie pozbawieni kontaktu ze sobą. Na horyzoncie coraz wyraźniej maluje się wizja końca świata, mimo to oni nie mają zamiaru się poddać. Co tym razem grozi Krainie nocy?

Książka już dostępna.

Era Zero - sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 6 młodzieżowych powieści – Era zero. Ego: ostatnie starcie

Spika jak większość nastolatek, chętnie przejawia swoją buntowniczą naturę. Do tego nie potrafi ukryć rozczarowania życiem. Pewnego dnia, podczas nudnej klasówki, dziewczyna dostaje dziwnego ataku i przenosi się do Ery Zero. To miejsce w przyszłości Ziemi, gdzie cywilizacja ludzka wyewoluowała w wyższe byty. Poza tym zniknęły tu wszelkie konflikty, podziały a do tego panuje pokój i harmonia. By stać się pełnoprawną obywatelką tej idealnej krainy, Spika musi przejść kolejne próby. Czy jednak to na pewno takie wspaniałe miejsce do życia?

Książka dostępna od 15 listopada 2020 roku.

Top 6 młodzieżowych powieści - sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 6 młodzieżowych powieści – Comedy Queen

Tutaj warto wspomnieć, że książka została okrzyknięta najlepszą szwedzką powieścią młodzieżową ostatnich lat. Główną bohaterką jest dwunastoletnia Sasha, która marzy o tym, by zostać królową śmiechu – Comedy Queen. Matka dziewczyny, która już nie żyje, mówiła jej kiedyś, że niektórzy rozśmieszanie innych mają we krwi. Czy Sasha bez jej wsparcia spełni swoje marzenia?

Książka już dostępna.

Top 6 młodzieżowych powieści - sprawdź na TaniaKsiazka.plTop 6 młodzieżowych powieści – Koniec

Jest to apokaliptyczna opowieść o dwojgu samotnych, młodych ludziach w świecie, który istnieje na kredyt. Jak to jest znać datę i godzinę swojej śmierci? Co zrobić, kiedy w wieku siedemnastu lat dowiadujesz się, że dokładnie za miesiąc nastąpi koniec świata?

Książka dostępna od 13 listopada 2020 roku.

Darmowy obiad - kup na TaniaKsiazka.plTop 6 młodzieżowych powieści – Darmowy obiad

To autobiograficzna powieść autora, który przybliża czytelnikom rzeczywistość, w której nie zawsze jest kolorowo. Rex wraz z bratem często bywali głodni, nie mieli za co kupować nowych ubrań i brakowało im przyborów szkolnych. Z tego powodu ich mama zapisała chłopców do szkolnego programu darmowych posiłków. I chociaż dzięki temu przestali być głodni, do całego obrazu nędzy doszła codzienna dawka wstydu.

Książka dostępna od 25 listopada 2020 roku.

Cudowna książka - zobacz na TaniaKsiazka.plTop 6 młodzieżowych powieści – Cudowna książka. Wszystkie cudowne historie

Na pewno kojarzycie zekranizowaną historię Cudowny chłopak. Ta propozycja to zbiór wszystkich cudownych opowieści o chłopcu z niezwykłym wyglądem. W związku z tym czytelnicy znajdą tu główną historię Augusta oraz 3 inne opowieści przedstawione z perspektywy innych dzieci, które stykają się z jego odmiennością.

Książka dostępna od 12 listopada 2020 roku.