Tristan Strong to świetna seria fantasy dla młodzieży. Kwame Mbalia snując swoją opowieść sięga po mity i legendy afroamerykańskie. Już niedługo w księgarniach pojawi się druga powieść o chłopaku, który odkrywa, że świat zachodnioafrykańskich bóstw to nie tylko opowieści. Jesteście ciekawi, o czym będzie Tristan strong niszczy świat?

Tristan Strong niszczy świat - nowa część serii już w lutym

Tristan Strong niszczy świat – Upiorzec i zaginiona babcia

Tristan wraca z Alke z powrotem na farmę dziadków. Walka ze starożytnym demonem i potworami nie pozostała bez śladu dla psychiki i tak już mierzącego się z traumą chłopca. Tristan ma koszmary, które przebijają się do rzeczywistości w postaci obrazów pełnych grozy. Chłopak ma się skupić na zbliżającej się walce bokserskiej. Tylko jak to zrobić, kiedy koszmary nagle ożywają, a duchy ostrzegają go, że dziadkowie są w niebezpieczeństwie?

Na farmie dziadków Strong pojawia się i sieje spustoszenie przerażający Upiorzec. Potwór uprowadza Nanę, a wraz z jej zniknięciem moc Tristana, roznoszącego opowieści Anansesema, zaczyna maleć. Jedynym bogiem, na jakiego może liczyć, jest Anansi uwięziony za karę w jego smartfonie. Tkanina światów zaczyna się rozpadać i wszystko wskazuje na to, że kolejna przygoda znów będzie związana z podróżą do mitycznego Alke.

Tristan Strong niszczy świat - nowa książka z serii Rick Riordan PrzedstawiaO przyjaźni i skutkach traumy

Kwame Mbalia nie skupia się tylko na fantastycznej przygodzie w świecie afrykańskich mitów. Pisze też o traumie, jej przeżywaniu i skutkach. Tristan znów będzie musiał walczyć przede wszystkim ze sobą i swoimi lękami.

Tristan Strong niszczy świat to spotkanie z bohaterami, których czytelnik poznał w pierwszej książce serii. Chłopak będzie znów mógł liczyć na pomoc komicznej Gumowej Małej.

Książka będzie mieć premierę 22 lutego i już można ją zamówić w przedsprzedaży w tym miejscu. Podobnie jak pierwszą część Tristan Strong wybija dziurę w niebie, tę CoPrzeczytać.pl objęło patronatem.

Książki Kwamego Mbalii o Tristanie ukazują się w ramach cyklu Rick Riordan Przedstawia.

Sprawdź też: