Trylogia Izabeli Janiszewskiej – oscarowe studio z prawami do ekranizacji
Powiedzieć, że jestem szczęśliwa, to nic nie powiedzieć. — Izabela Janiszewska poinformowała o kolejnym sukcesie: sprzedała prawa do ekranizacji swojej debiutanckiej serii kryminalnej z Larysą Luboń i Brunem Wilczyńskim. To znaczy, że jest spora szansa, że pełną napięcia historię, którą znamy z Wrzasku, Histerii i Amoku, obejrzymy w przyszłości w kreacji aktorskiej.
Trylogia Izabeli Janiszewskiej — prawa do ekranizacji kupiło oscarowe studio
Nieczęsto zdarzają się tak udane debiuty pisarskie, jak ten Izy Janiszewskiej. Dość wspomnieć o tegorocznej nominacji do Nagrody Wielkiego Kalibru dla Wrzasku, świetnych recenzjach i zainteresowaniu czytelników rosnącym wraz z ukazywaniem się kolejnej części kryminalnej trylogii.
Teraz okazuje się, że intryga i bohaterowie wykreowani przez pisarkę wzbudziły zainteresowanie Opus Film. Spod skrzydeł tego studia wyszły filmy nagrodzone Oscarem – Zimna wojna i Ida oraz świetnie oceniane seriale: Edie, Klangor czy Kruk.
Zatem możemy się spodziewać nie tylko przeniesienia historii Larysy Luboń i Bruna Wilczyńskiego na ekran, ale też tego, że będzie to profesjonalna produkcja wysokiej jakości.
Larysa Luboń i Bruno Wilczyński
Kim są głowni bohaterowie debiutanckiej serii kryminalnej Izabeli Janiszewskiej?
Larysa to zbuntowana dziennikarka śledcza, która z zacięciem i bez instynktu samozachowawczego tropi niesprawiedliwość. Chce obnażyć tych, którzy krzywdzą innych i wymierzyć im karę. Z kolei Bruno to ironiczny komisarz, który ma świetną intuicję i dlatego w swojej pracy jest bardzo skuteczny. Tych dwoje połączy wspólne śledztwo, jak się później okaże — najważniejsze w ich życiach.
W każdym tkwi mrok
Autorka kreśli świetną kryminalną historię, która rozwija się wraz z każdą kolejną książką serii. Mnoży wątki, świetnie buduje i stopniuje napięcie — a to kluczowe dla kryminałów.
Co wyróżnia jej książki spośród innych? Janiszewska poszukuje genezy zła z psychologicznym zacięciem. Bada to, skąd się ono bierze w człowieku. Bo zło w jej książkach nie dotyczy bezwzględnie antagonistów. Nawet Ci mają w sobie coś dobrego. Z kolei protagoniści nie są kryształowi, nie zawsze są etyczni.
Cierpienie, krzywda, wewnętrzny wrzask — te można przypisać najważniejszym postaciom z trylogii Izabeli Janiszewskiej. Dlatego od jej książek tak trudno się oderwać.
Wrzask, Histeria, Amok — kiedy ekranizacja
Sprzedanie praw do książek to zaledwie pierwszy krok do ekranizacji. W końcu musi jeszcze powstać scenariusz. Trzeba wybrać obsadę. Już nie wspominając o samych zdjęciach i późniejszym montażu. Na pewno sporo wody jeszcze w Wiśle upłynie, zanim będziemy mogli obejrzeć efekt finalny.
Zatem jeżeli jeszcze nie czytaliście trylogii kryminalnej Izabeli Janiszewskiej, to macie czas, żeby nadrobić zaległości. Książki znajdziecie w tym miejscu.
Bardzo cenię tę serię i już nie mogę się doczekać jej ekranizacji.
Sprawdź też: