Pucio w mieście - nowość z serii Pucio w mieście

Rodzicu! Mam dla Ciebie fantastyczną wiadomość. Już 24 lutego w księgarniach pojawi się kolejna część serii o jednym z ulubionych bohaterów Twojego dziecka. Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci autorstwa Marty Galewskiej-Kustry po raz kolejny zabiorą Twojego malucha w bajkowy świat. Czeka w nim na niego nie tylko świetna zabawa, ale również bardzo przyjemna nauka opowiadania i nowe wyrazy, którymi wzbogaci swoje słownictwo.

Pucio w mieście Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Pucio w mieście

Pucio w mieście to już szósta część przygód Pucia w ramach cyklu Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci. Powstała z myślą zarówno o maluszkach, jak i przedszkolakach, a jej celem jest rozwój umiejętności opowiadania historii oraz powiększyć zasób słów o nazwy obiektów i czynności. Stawianie pierwszych kroków w nauce mowy mając z przesympatycznym chłopcem z obrazka u boku – nie nudzi. Za to jak bawi! Tym razem dzieci wraz z Puciem i jego radosną rodzinką spędzą czas w mieście, gdzie przytrafią im się ekscytujące zdarzenia. Okazuje się, że przygoda może czekać nawet na placu budowy, w supermarkecie, na dworcu kolejowym, w parku, a nawet w gabinecie taty i na wystawie cioci Igi.

Książeczka Pucio w mieście ucieszy nie tylko dzieci, ale również niejednego rodzica. Oni bowiem również pokochali małego bohatera, który w ich domu pełni funkcję superbohatera – speca od mówienia, wprowadzającego maluchy w fascynujący świat trudnych głosek, zgłosek i słówek. U Ciebie jest podobnie?

Autorki

Autorką książki Pucio w mieście, będącą kolejną częścią serii Pucio jest logopedka i pedagożka dziecięca, pracownik naukowy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, dr n. hum. Marta Galewska-Kustra. Pisarka zajmuje się rozwijaniem kreatywności, oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Doskonale zatem rozumie problemy, jakie napotykają na swej drodze najmłodsi podczas nauki mówienia i wie, jak w przystępny sposób je rozwiązywać. W 2018 roku została mamą, więc swoją praktykę zawodową przenosi teraz na grunt domowy. I choć ma więcej obowiązków, wolne chwile nadal spędza na spisywaniu nowych historyjek.

Autorką grafik jest natomiast Joanna Kłos, graficzka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po kilkunastu latach pracy w zawodzie porzuciła etat i zajęła się ilustracją. Kolorowy świat Pucia, jaki znamy ze wspomnianych książek, wyszedł właśnie spod jej utalentowanej ręki.

Obie panie stworzyły bestsellerową serię książek wspierających rozwój mowy dziecka Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać. Cykl ten to nie tylko interesujące przygody sympatycznego Pucia i Muchy Fefe. To także ćwiczenia uzupełniające, wspomagające wymowę trudniejszych głosek, a także stymulujące prawidłową artykulację. Ogromny sukces wydawniczy i sympatia, jaką zdobyły wśród dzieci i dorosłych, stały się bodźcem do dalszej pracy. Dzięki temu do jakiś czas do księgarni trafiają kolejne książeczki ich autorstwa.

Wszystkie znajdziesz w tym miejscu. Pucio w mieście czeka na Ciebie (i Twoje dziecko) pod tym linkiem.

Powiązane artykuły: