Niebiańskie osiedle - nowość od Ryszarda Ćwirleja Niebiańskie osiedle

Ryszard Ćwirlej – pisarz powieści kryminalnych, który zdobył serca czytelników serią książek o poznańskich milicjantach czasów PRL-u oraz cyklem o komisarzu Antonim Fisherze osadzonym w międzywojennym Poznaniu, teraz oddaje w ich ręce zupełnie nową opowieść. Książką Niebiańskie Osiedle otwiera nową serię, a tym samym wprowadza w życie swoich fanów oraz innych miłośników literatury kryminalnej zupełnie nowego bohatera, dziennikarza śledczego Marcina Engela. 

Niebiańskie osiedle Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Niebiańskie Osiedle

Pierwszy tom najnowszego kryminalnego cyklu Ryszarda Ćwirleja pt. Niebiańskie osiedle zapoznaje czytelnika z głównym bohaterem. Marcin Engel to dziennikarz śledczy z Poznania, który obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Sama powieść natomiast to historia wielkiego oszustwa, które żeruje na ludzkiej naiwności i marzeniach o lepszej przyszłości. O ludziach, którzy wykorzystują łatwowierność osób starszych i wierzących. Tych, którzy doczekali jesieni życia i chcą na stare lata poczuć się bezpiecznie blisko Boga. Ten upragniony raj ma im do zaoferowania tytułowe Niebiańskie Osiedle, którego reklama obiecuje tak wiele, że wprost nie można jej się oprzeć:

Chcesz znaleźć spokój i ciszę? Chcesz w tym zwariowanym świecie trafić do wymarzonego miejsca, w którym otoczą cię życzliwość, miłość i ciepło płynące wprost z serca? Każdy ma prawo do zasłużonego odpoczynku po ciężkiej pracy. Każdy po trudach życia ma prawo do odpoczynku w domu Pana. Jego drzwi stoją przed tobą otworem. Czy tam trafisz, zależy już tylko od ciebie. Bo to miejsce tobie właśnie się należy, gdyż nasz Pan wybrał właśnie Ciebie. Ty również możesz mieć to wszystko na wyciągnięcie ręki. Niebiańskie Osiedle czeka na ciebie.

Jak się trafia do Nieba?

Nie jest to jednak takie piękne, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Policja znajduje bowiem kilka ofiar, które miały trafić „do domu Pana”, jednak zanim się tam znalazły, nagle odeszły… Skąd o tym wiadomo? To, co łączy te wszystkie śmierci to znalezione w domach zmarłych ulotki Niebiańskiego Osiedla. Może się zatem okazać, że miejsce, które na fasadzie ma Boga, nie ma Boga w środku, w swoim sercu. Policja zaczyna badać sprawę, która jest na tyle interesująca, że Marcin Engel otwiera swoje własne śledztwo dziennikarskie…

Jesteś zainteresowany, jak rozwinie się ta historia? Sięgnij po książkę Niebiańskie Osiedle, która jest dostępna w tym miejscu.

Zobacz także: