Trzeci tom Vernon Subutex to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Virginie Despentes. Ta francuska autorka podbiła serca Czytelników na całym świecie serią, która wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością. Pisarka zalicza się do nowej generacji pisarzy francuskich, którzy wychowali się na kulturze popularnej. W jej powieściach znajdziecie bezpośredni i ostry język, którym opisuje otaczającą ją rzeczywistość. Rzeczywistość, nierzadko brutalną i szarą. Szukacie nietuzinkowych i zaskakujących powieści? Trafiliście idealnie! Trzeci tom Vernon Subutex na naszym rynku pojawi się 30 lipca 2018 roku. Warto więc do tego czasu zaznajomić się z pozostałymi dwoma tomami tej niezwykłej historii.

Trzeci tom Vernon Subutex – kolejna odsłona najlepszej powieści francuskiej z 2015 roku

Głównym bohaterem powieści jest tytułowy Vernon. Obecnie jego życie przyspieszyło niczym transfer danych w internetowym gniazdku. Subutex to wolny ptak lat dziewięćdziesiątych, który niegdyś sprzedawał płyty z muzyką. Teraz zaś trafił do klatki XXI wieku. W tym miejscu ekrany smart fonów odebrały, przystojnemu niegdyś mężczyźnie, bezpowrotnie możliwość bezczelnego flirtu na przystanku metra. Kiedy i jak się to stało? Przecież to jest Francja, kraj miłości i wzniosłych uczuć!

Jednak wszystko się zmieniło. Teraz dominują trzy kryteria, według których ludzkość układa sobie życie. Równość, którą wyznacza grubość twojego portfela. Wolność, dopóki nie zdechnie ci bateria w komórce. Braterstwo tylko, gdy zbytnio nie przeszkadzasz znajomym w ich codziennym, poukładanym życiu.

Ponadto gdzieś wysoko powiewa sztandar nowej, światowej rewolucji. I proponuje zgromadzonym trzy chwytliwe hasła: rasizm, zniewolenie i wrogość. Czy niesprzedajny punkowy guru okaże się taką samą szmatą, za jaką ma resztę społeczeństwa?

To już ostatnia część społecznej satyry. Koniec. Punk is dead, ale anarchia wciąż żyje. Jak potoczą się losy bohatera?

Przypominamy, że trzeci tom Vernon Subutex w Polsce będzie dostępny od 30 lipca bieżącego roku. Książkę znajdziecie tutaj.

Natomiast tutaj znajdziecie dwa wcześniejsze tomy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tą historią. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.