Wbrew grawitacji jest debiutancką powieścią Julie Johnson. Młoda pisarka wydała ją w 2013 roku, niespełna rok po ukończeniu college’u. Książka 6 lipca będzie miała polska premierę, które ukaże się nakładem Wydawnictwa Kobiecego.

Wbrew grawitacji. Zapowiedź książki Julie Johnson. Książka dostępna w TaniaKsiażka.pl

O autorce książki Wbrew grawitacji

Julie Johnson jest młodą, amerykańską pisarką pochodzącą z Bostonu. Od swojego powieściowego debiutu w 2013 roku, zdążyła już opublikować 10 kolejnych powieści. Jej seria książek Boston Love Story zdobyła status bestsellerowej.

Julie, kiedy nie pisze, to na pewno przebywa w kawiarni, bo uwielbia kawę. Poza tym podróżuje, fotografuje i spędza czas z przyjaciółmi i rodziną. Uwielbia swoich czytelników, dlatego jest bardzo aktywna na kanałach społecznościowych. Możecie ją znaleźć na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Wbrew grawitacji. Zapowiedź książki

Bohaterką książki jest dwudziestoletnia Brooklyn. Nie jest zwykłą, beztroską, młodą kobietą. Doświadczenie z dzieciństwa odcisnęło na niej bolesne piętno.

Jako mała dziewczynka, była świadkiem morderstwa ukochanej matki. Brooklyn cały czas walczy z traumą brutalnych wspomnień. Dręczą ją koszmary, a naokoło siebie wybudowała mur, by nikt nie mógł się bardziej zbliżyć. Ubezpiecza się w ten sposób przed potencjalnym zranieniem.

Dziewczyna na studiach poznaje Finna, który nie dość, że jest najprzystojniejszym facetem na kampusie, to jeszcze jest bardzo wytrwały w zdobywaniu jej miłości. Finn jest zabawny i intrygujący. Pomału udaje mu się zburzyć obronny mur, którym Brooklyn odgrodziła się od świata. Oboje nie są w stanie przeciwstawić się wzajemnemu przyciąganiu.

Wydawać by się mogło, że to już koniec historii, a tak naprawdę to dopiero początek.

Dziewczyna nie jest jeszcze świadoma tego, że żeby być szczęśliwą, będzie musiała się zmierzyć nie tylko ze swoimi wewnętrznymi demonami. Tuż obok niej czai się nieprzewidywalny wróg, z którym będzie zmuszona rozegrać niespodziewaną walkę na śmierć i życie.

Czy Brooklyn uda się wyjść cało z tego starcia? Czy ona i Finn będą mieć szansę na zbudowanie szczęśliwego związku? Tego dowiecie się z książki.

Jestem pewna, że ta książka okaże się świetną lekturą na lato. Jeżeli zastanawiacie się, gdzie będzie można znaleźć książkę Wbrew grawitacji Julie Johnson, to jest do kupienia tutaj.