Nowy komiks od Enkiego Bilala to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości i artystycznego talentu rysownika. Enki Bilal to jeden z najwybitniejszych, europejskich twórców komiksów, który nieustanie cieszy się ogromną popularnością. Tym razem powraca z całkowicie nową serią, która będzie opowiadać o jednym z największych zagrożeń epoki cyfryzacji. Postawi w niej również pytania o istotę pamięci, ważność kulturowego dziedzictwa i uzależnienie człowieka od nowych technologii. Pierwszy zeszyt, który zapoczątkuje cykl, nosi tytuł Bug i jest już dostępny na polskim rynku!

Nowy komiks od Enkiego Bilala – księga I

Chociaż historia stworzona przez Bilala to futurystyczna fikcja, prezentowana z wielkim rozmachem, wygląda przerażająco prawdziwie. Wizja świata, gdzie ludzie są całkowicie zależni od komputerów, jest jak najbardziej realistyczna. Nawet współcześni naukowcy twierdzą, że gdyby zasoby cyfrowe z jakiegoś powodu nagle znikły, świat pogrążyłby się w chaosie, w zaledwie kilka dni. Oto, jak sam autor mówi o niezwykłym rozwoju cywilizacyjnym i postępie odkryć technologicznych:

Żyjemy w nadprzyrodzonych czasach. To najbardziej zaawansowana technologicznie epoka, jaką człowiek kiedykolwiek znał. Odkrywamy inne planety, ale też znowu mówimy o tym, że ziemia jest płaska. Czytałem gdzieś, że dziecko, które się dzisiaj urodziło, będzie miało w wieku 20 lat trudności ze spojrzeniem drugiemu człowiekowi w oczy z powodu nawiązanego bardzo wcześnie, obsesyjnego kontaktu z ekranami. Nasze wynalazki są niezwykłe, ale jeśli stracimy nad nimi kontrolę, mogą wziąć nad nami górę i zwrócić się przeciwko nam.

O czym zaś opowiada sama historia? Jest rok 2041, statek kosmiczny po długim rejsie powraca na Marsa. Okazuje się, że prawie cała jego załoga zginęła w niezwykle tajemniczych okolicznościach. Jedynym ocalałym jest pilot Kameron Obb. Jednak i on cierpi na niezidentyfikowaną chorobę. W tym samym czasie na Ziemi dochodzi do katastrofy. Niezwykle złośliwy Bug – błąd oprogramowania – niszczy wszystkie systemy sieciowe i zasoby archiwów cyfrowych. Szybko okazuje się, że ludzie nie potrafią poradzić sobie bez działających urządzeń elektronicznych. Planetę ogarnia chaos, na horyzoncie wisi groźba wybuchu wojen. I chodzi tu nie tylko o konflikty lokalne, ale także międzynarodowe. Czy powrót marsjańskiej ekspedycji jest związany z kłopotami, które ogarnęły całą kulę ziemską? Prawdy chcą się dowiedzieć nie tylko rządy mocarstw, ale też sam Kameron Obb.

Nowy komiks od Enkiego Bilala pt. Bug, który jest jednocześnie początkiem nowej serii, znajdziecie tutaj.