Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego. Dodatek do serii Kroniki Rodu Kane

Niezbędnik maga, a dokładniej Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego: przewodnik po świecie egipskich bóstw i potworów, glifów i zaklęć, i mnóstwa innych rzeczy jest oficjalnym dodatkiem do serii książek dla dzieci i młodzieży Kroniki Rodu Kane Ricka Riordana.

Kroniki Rodu Kane

W książkach z serii Kroniki Rodu Kane, Rick Riordan, autor bestsellerowej serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy, ponownie wprowadza młodego Czytelnika do świata starożytnych bóstw i wierzeń wplecionych w znaną dzieciom XXI-wieczną rzeczywistość.

Seria opowiada o przygodach Cartera i Sadie, rodzeństwa. Ich ojciec, Julius jest egiptologiem. Podczas nocnej wycieczki do British Musem, Julius nieopatrznie budzi boga Seta. I to jest właśnie początek wielkiej i pełnej niebezpieczeństw przygody. Żeby stawić czoła egipskim bóstwom, Kane’owie przemierzą niemal cały świat.

 

W skład serii Kroniki Rodu Kane wchodzą trzy części:

Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego…

19 lipca w księgarniach pojawi się oficjalny dodatek do tej serii książek dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy znajdą w nim opowieści, quizy i informacje o egipskich bóstwach i potworach.

Czytanie Niezbędnika maga będzie nie tylko zabawą, ale też nauką. Ta książka będzie świetnym uzupełnieniem serii Kroniki Rodu Kane i jak obiecuje nam sam Carter Kane:

Gratuluję, że dotarłeś do Domu Brooklyńskiego w jednym kawałku. To osiągnięcie oznacza, że pochodzisz z rodu egipskich faraonów i posiadasz magiczne moce. Ale czymże jest moc bez wiedzy, jak się nią posługiwać? Po to właśnie jest ten przewodnik. Znajdziesz w nim quizy, opowieści i informacje o egipskich bóstwach, potworach (tych przyjaznych i tych śmiertelnie groźnych), o tajemniczym Duat i mnóstwie innych spraw. Ten niezbędnik jest niezbędny dla tych z rodu faraonów, którzy stawiają pierwsze kroki na ścieżce bogów. Opowiadam w nim ja, inni magowie (w tym moja siostra Sadie), a nawet kilkoro bogów we własnej osobie. Ale uważaj na sztuczki i niespodzianki – w świecie egipskiej magii wszystko jest możliwe.

Jestem pewna, że Niezbędnik maga z Domu Brooklyńskiego będzie świetną wakacyjną lekturą dla wszystkich fanów serii Kroniki Rodu Kane Ricka Riordana. Dodatek możecie znaleźć tutaj. Jeżeli interesują Was inne książki z serii, to zapraszam tu. Czy lubicie książki Ricka Riordana?