Wieczna wojna to powieść niekwestiowanego mistrza w dziedzinie science fiction, Joe Haldemana. Dla wszystkich miłośników jego twórczości, a w szczególności tej właśnie książki, mamy świetną wiadomość. Otóż Wieczna wojna doczeka się ekranizacji. Sekret ten zdradził Jon Spaihts, który odpowiada za scenariusz takich hitów jak Doktor Strange, Prometeusz czy Pasażerowie. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Wieczna wojna

Wieczna wojna – prace nad projektem

Oczywiście, jak łatwo się domyślić, Jon Spaihts będzie tym, który zajmie się adaptacją powieści na potrzeby filmu. Studio, które podejmie się produkcji to Warner Bros.. Wiemy już także, kto wcieli się w rolę głównego bohatera. Będzie to Channing Tatum. Sam pomysłodawca, Spaihts tak oto komentuje pomysł adaptacji:

Wieczna wojna” znajduje się w moim top 5 powieści science fiction wszech czasów. Myślę, że znaleźliśmy sposób na zaktualizowanie tej opowieści w sprytny, wierny i pełen szacunku sposób. To niezwykły zaszczyt pracować nad projektem powiązanym z dziełem literackim, które tak bardzo kocham. Nie jestem pewien czy jest wiele równie istotnych dzieł SF jak to.

A o czym właściwie jest opowieść stworzona przez Haldemana, która urzekła miliony czytelników na całym świecie? To historia, której akcja dzieje się w dalekiej przyszłości. Głównym wątkiem jest kosmiczna wojna i jej konsekwencje, które odczuwają żołnierze, niepotrafiący poradzić sobie ze zmianami zachodzącymi na Ziemi. Zaś głównym bohaterem jest Mandella. Mężczyzna nigdy nie planował, iż zostanie żołnierzem. Jego marzeniem było stać się fizykiem. Przymusowo został jednak wcielony do armii gwiezdnych wojowników… Przez tę opowieść prześwituje głos autora, który jest przeciwko zbrojnym konfliktom. Owa książka powstała bowiem na bazie osobistych doświadczeń Haldemana z Wietnamu.

Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji zapoznać się z Wieczną wojną, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie film trafi do kin. O wszystkim będziemy informować was na bieżąco!