Wiedźmin - kup na TaniaKsiazka.pl

Wiedźmin na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Bestsellerowa seria, której głównym bohaterem jest Geralt z Rivii, doczekała się już adaptacji filmowej, jak i gry komputerowej. Teraz przyszła kolej na scenę teatralną. Premiera spektaklu miała miejsce 15 września bieżącego roku. Jeśli jednak przegapiliście to wydarzenie, nic straconego! Wiedźmina będzie można oglądać jeszcze przez cały wrzesień i kilka dni października. Nie zwlekajcie więc!

Wiedźmin na deskach Teatru Muzycznego. Saga Wiedźmin - kup na TaniaKsiazka.pl

Wiedźmin na deskach Teatru Muzycznego w formie musicalu

Warto tutaj wspomnieć, że to pierwsza adaptacja tego typu. Musical został oparty aż na pięciu opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego ze słynnej serii. Mowa tu o: Mieczu przeznaczenia, Kwestii ceny, Ostatnim życzeniu, Coś więcej oraz Okruchach lodu. O czym opowiada historia? Wierzymy w to, że miłośnikom prozy polskiego pisarza nie trzeba przedstawiać fabuły. Wśród zapalonych Czytelników fantasy każdy, chociaż raz, słyszał o Geraltcie z Rivii. Tytułowy wiedźmin za pomocą magii pomaga ludzkości w walce z przeróżnymi potworami. Na samej stronie teatru można znaleźć taki oto opis bohatera:

Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze, wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie.

I każdy, kto miał szansę poznać jego historię bliżej, z pewnością zgodzi się z tym opisem. Reżyserem całego przedsięwzięcia, a jednocześnie autorem adaptacji jest Wojciech Kościelniak. Oto co sądzi na temat najnowszego projektu:

Jesteśmy w teatrze muzycznym, więc myślę, że jest naturalne, iż widzowie będą oczekiwali, że oprócz opowiedzenia historii zobaczą także show. Ja przynajmniej tak odbieram prozę pana Sapkowskiego, jako popularną, więc chciałbym, aby ten spektakl był do niej adekwatny. To jest fantasy, dosyć mroczne fantasy, ale jest też w niej dużo humoru, jest dużo zabawy, seksu. To jest wielopoziomowa literatura i mam nadzieję, że uda nam się tego dotknąć.

Muzykę do musicalu skomponował Piotr Dziubek, scenografią zajął się Damian Styrna, a teksty piosenek przygotował Rafał Dziwisz.

Efekty będziecie mieli okazję ocenić sami, bo jak wspomnieliśmy, Wiedźmin na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni wystawiany będzie przez cały bieżący miesiąc, oraz kilka dni w październiku. Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi wrażeniami, jeśli uda się Wam dostać bilety na to wydarzenie!

Książki Andrzeja Sapkowskiego znajdziecie tutaj.