Wirtualny Comic-Con

Wirtualny Comic-Con to oczywiście rezultat szalejącego wciąż na świecie koronawirusa. I choć w Polsce powoli luzowane są kolejne obostrzenia, a niektóre letnie festiwale literackie mogą się odbyć, to sytuacja ciągle nie jest stabilna. W związku z tym największy na świecie konwent fantastyki, odbywający się w San Diego, w tym roku został przeniesiony do sieci. Podobny los spotkał wiele innych wydarzeń i festiwali. Taka opcja to praktyczne rozwiązanie, ponieważ organizatorzy nie musieli nic odwoływać i przekładać. Poza tym fani, którym nie po drodze było do San Diego, mogą być obecni na wydarzeniu. Wystarczy tylko dobre połączenie z Internetem i chwila wolnego czasu w domowym zaciszu. Festiwal potrwa w dniach 22-26 lipca, w związku z tym sprawdźcie, czego możecie się spodziewać po tegorocznej odsłonie!

Wirtualny Comic-Con

fot. comic_con, źródło instagram.com

Wirtualny Comic-Con – kilka słów o nowej odsłonie

Wirtualny Comic-Con bez wątpienia będzie różnił się od tego, do czego przyzwyczaili fanów organizatorzy w ubiegłych latach. Brak magicznej atmosfery, cosplayowych przebrań i możliwości spotkania ulubionej gwiazdy. Mimo to warto cieszyć się tegoroczną odsłoną, ponieważ, jak z pewnością orientuje się większość z Was, początkowo impreza miała być w ogóle odwołana. Ponadto organizatorzy postarali się o bardzo ciekawy zestaw paneli, dyskusji czy spotkań. Udział w nich mogą wziąć wszyscy chętni, a co ważne, za darmo. Ponieważ ta edycja nie jest biletowana.

Czego możecie się spodziewać? Jak zawsze podczas takich wydarzeń, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie zabraknie tematów, poświęconych komiksom i powieściom graficznym oraz ich roli we współczesnym nauczaniu. Na panelu dyskusyjnym pojawi się m.in. Sabaa Tahir. Organizatorzy nie unikają też tematów trudnych, dlatego nie zabraknie dyskusji na temat sztuki, związanej z II wojną światową. W tej dyskusji udział wezmą historycy, artyści i kuratorzy.

Odbędzie się także ogólna dyskusja na temat wirtualnego konwentu i tego, jak w obecnych czasach dostosować takie wydarzenia do potrzeb fanów.

To oczywiście nie wszystko, ponieważ wirtualny Comic-Con szykuje znacznie więcej atrakcji dla każdego, kto zdecyduje się w nim uczestniczyć. Dlatego, jeśli jesteście zainteresowani wydarzeniem i całym programem, odsyłamy Was tutaj. Pamiętajcie tylko o różnicy czasu między Polską a Stanami Zjednoczonymi! Dajcie nam też znać, czy będziecie uczestniczyć w takiej wersji festiwalu.

Tymczasem wszystkich zainteresowanych komiksami zapraszamy tutaj.