Kryminał i sensacjaPolecamy

Wojna w niebie – porywający thriller metafizyczny!

Wojna w niebie to książka autorstwa Charlesa Williamsa, jednego z najwybitniejszych Inklingów – tuż obok C.S. Lewisa oraz J.R.R.Tolkiena. Jeśli więc szukacie czegoś nowego, co poruszy waszą wyobraźnię to trafiliście idealnie.

O czym opowiada Wojna w niebie?

W jednym z londyńskich wydawnictw dochodzi do wstrząsającego morderstwa. Akt ten zdaje się precyzyjnie zaplanowany, ponieważ przy okazji znika również akapit z książki, którą przygotowywano do druku. Dotyczy on miejsca ukrycia mitycznego Świętego Graala. Okazuje się, że za owym przedsięwzięciem stoi niebezpieczna grupa złych magów, która uwalnia potężne i mroczne siły.

Autorowi w owej powieści udało się w niezwykle sugestywny sposób przedstawić walkę między dobrem a pozornie niezwyciężonym złem. To jeden z najgłośniejszych i najbardziej popularnych thrillerów metafizycznych na świecie. Walka dobra ze złem wydaje się dość oczywistym tematem? Nic bardziej mylnego! Williams udowadnia, że można ująć to w ciekawe i intrygujące ramy. Trzeba tu raczej postawić dwa pytania. Co jest fantastyką? A co codziennością, której już nie rozpoznajemy, bo przestaliśmy zastanawiać się nad sprawami ostatecznymi.

Cała opowieść doprawiona jest odrobiną angielskiego humoru, szczyptą duchowości i dreszczem emocji. To wszystko sprawia, że żaden czytelnik nie będzie nudził się przy powieści Wojna w niebie. Jeśli szukacie odmiany od klasycznych thrillerów, to trafiliście idealnie! Książka autorstwa Charlesa jest świetnym bodźcem do tego by na chwilę zastanowić się nad własną egzystencją i sprawami duchowymi. Oraz zadać sobie pytanie, co jest tylko iluzją, a co rzeczywistością.

Książkę Wojna w niebie znajdziecie tutaj.