EventyWydarzenia literackie

Wybieracie się na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie?

Już niedługo Kraków opanują książkoholicy! Przed nami jedna z największych książkowym imprez w Polsce. Jeżeli wybieracie się do Krakowa w dniach 24-27 października, to koniecznie zajrzyjcie na 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Organizatorzy i wydawcy zaplanowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich moli książkowych. Z Targów z pewnością wyjdziecie z naręczami książek.

fot. materiały prasowe / 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Zaczynamy odliczanie do spotkań z autorami

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie stworzą Wam okazję do tego, żeby spotkać się z ulubionymi autorami. Spotkań z autorami będzie tak dużo, że będziecie mieć problem, żeby zdecydować, na które się wybrać. W tym roku tę wielką książkową imprezę odwiedzą m.in.: Jerzy Bralczyk, Elżbieta Cherezińska, Jakub Ćwiek, Katarzyna Bonda, Jacek Dukaj, Mirosław Hermaszewski, Katarzyna Grochola, Grzegorz Kasdepke, Magdalna Kordel, Marek Krajewski, Andrzej Maleszka, Jakub Małecki, Marcin Meller, Paulina Młynarska, Remigiusz Mróz, Maria Nurowska, Andrzej Pilipiuk, Katarzyna Puzyńska, Michał Rusinek, Henryk Sawka, Vincent Severski, Mariusz Szczygieł, Szczepan Twardoch, Adam Wajrak,  Janusz Leon Wisniewski, Adam Zagajewski, Jakub Żulczyk.

Będziecie mogli spotkać się nie tylko z polskimi autorami. Na Targach pojawią się m.in.: Jurij Andruchowycz (Ukraina), Jonathan Carroll (Stany Zjednoczone), Sandrone Dazieri (Włochy), Marc Elsberg (Austria), Helena Läks (Estonia), Brandon Mull (Stany Zjednoczone), Samantha Shannon (Wielka Brytania) czy Stuart Turton (Wielka Brytania).

Odliczamy do książkowych premier

Właśnie na czas Targów wydawcy i autorzy zaplanowali ważne książkowe premiery. Podczas tej imprezy będziecie mogli po raz pierwszy, wziąć w swoje ręce m.in. najnowszą książkę Katarzyny Bondy Miłość leczy rany. Sięgniecie po najnowszą, już czwartą część bestsellerowej serii Odrodzone królestwo Elżbiety Cherezińskiej.

Oczywiście, jak co roku, nie zabraknie też książek dla tych nieco młodszych Czytelników. Podczas Targów swoją premierę będzie mieć Chłopiec znikąd Katherine Marsh. „Washington Post” okrzyknęło tę powieść najlepszą książką dla dzieci 2018 roku. Po raz pierwszy będziecie też mogli kupić nagradzaną książkę Reeli Reinaus – Żona dla taty.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

fot. materiały prasowe / 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

German stories. Niemcy gościem specjalnym

Co roku gościem specjalnym Targów jest jedno z państw.  Toteż w tym, wiele atrakcji kulturalnych dla osób odwiedzających imprezę przygotowały Niemcy. Możecie się spodziewać nie tylko obecności najważniejszych niemieckich wydawnictw. Będziecie mieć niepowtarzalną okazję, żeby wziąć udział w spacerach ulicami Krakowa śladami znanych dzieł i pisarzy. Zatem odkryjecie Kraków oczami niemieckich literatów. Do tego dochodzą ciekawe spotkania, w tym też coś specjalne dla fanów kina.

Na zwiedzających będzie też czekać Salon Komiksu, Kapsuła Czasu oraz Mobilny escape room.

Książki, książki i jeszcze raz książki

Jednak odwiedzamy Targi Książki nie tylko po to, żeby się spotkać z autorami, czy żeby uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach towarzyszących. Odwiedzamy je ze względu na książki. Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie na pewno kupimy książki lub jeszcze więcej książek. Księgarnie i wydawnictwa będą nas kusić zniżkami i gratisami, a my damy się skusić i to pewnie niejednokrotnie.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

fot. materiały prasowe / 22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

TaniaKsiazka.pl na Targach Książki w Krakowie

Jeżeli już wybierzecie się na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, to zapraszamy Was do odwiedzenia stoiska naszej zaprzyjaźnionej księgarni z Białegostoku. Załoga TaniejKsiążki też będzie Was kusić! Książki z rabatem, wywołujące uśmiech na twarzy gadżety dla książkoholików, gratisy i niespodzianki, a do tego fachowa pomoc w wyborze książek. Ekipę TaniaKsiazka.pl znajdziecie na stoisku D60. O tym, co dla Was szykują, możecie przeczytać tutaj.

To co, wszystkie pieniążki wydamy na książki?

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - odwiedź TaniaKsiazka.pl

Godziny otwarcia Targów w EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9):
24 października (czwartek) godz. 10:00-17:00
25-26 października (piątek, sobota) godz. 10:00-19:00
27 października (niedziela) godz. 10:00 – 17:00

Więcej informacji, harmonogram spotkań z autorami o znajdziecie w tym miejscu.