Wyjdźcie z domu! Te książki was zainspirują
Wyjdźcie z domu! – pewnie nie raz słyszeliście te słowa od swoich znajomych, przyjaciół czy bliskich. Ba! Jesteśmy niemal pewni, że sami przynajmniej raz na jakiś czas dajecie podobną radę. Tym samym dziś to my przychodzi z podobnym wezwaniem. Wielkimi krokami zbliża się do nas lato, a wraz z nim mnóstwo słonecznych i pogodnych dni. W związku z tym aż trudno nie wykorzystać przyjaznej aury, by spędzić czas poza domem. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy dla was zestawienie inspirujących książek, które podpowiedzą wam, jak przyjemnie i efektywnie wykorzystać wolny czas na świeżym powietrzu. Wśród zaprezentowanych tytułów nie szukajcie typowych poradników-przewodników! Nasze propozycje są znacznie bardziej odjechane i inspirujące. Z nimi zaczniecie i przeżyjecie prawdziwą przygodę!
Wyjdźcie z domu – Kąpiele leśne
Czytelnik odnajdzie tu niezawodny sposób na odprężenie, „reset” i obcowanie z naturą. Autor proponuje kąpiele leśne, jako niezawodne antidotum na stres, ogromne tempo życia oraz natłok myśli. W związku z tym wyjaśnia, czym są kąpiele leśne oraz tłumaczy, z czego wynika i na czym polega ich uzdrawiająca moc. Poza tym wyjaśnia poszczególne elementy praktyki. Tym samym krok po kroku uczy, jak rozpocząć własną praktykę kąpieli leśnych. Wskazuje, jak wybierać odpowiednie miejsca, dzięki którym będzie możliwe uzdrowienie ciała i umysłu. Autor przekonuje, że kąpiele leśne prowadzą do licznych korzyści, takich jak odprężenie czy poprawa kondycji fizycznej. A w efekcie czerpanie z nich pomaga obudzić w sobie wewnętrzną radość oraz chęć do życia.
Wyjdźcie z domu – Pieszo i beztrosko. O sztuce spacerowania
Okazuje się, że spacerowanie ma zadziwiające właściwości relaksacyjne. Poza tym dodaje energii, wycisza i sprawia, że staniejemy się bardziej kreatywni. Ale to nie wszystko. Dzięki spacerowaniu możemy spojrzeć na siebie z dystansu, a przede wszystkim oderwać się od cyfrowego świata. Tym samym prezentowana dziś książka to nie tylko ciekawa literatura faktu, ale także przewodnik jedyny w swoim rodzaju. To swego rodzaju mapa, służąca odkrywaniu wewnętrznego spokoju. W związku z tym pomaga zintegrować ciało, umysł i ducha. A wszystko to dzięki tematycznie zorganizowanym ćwiczeniom, wzbogaconym inspiracjami, płynącymi od słynnych artystów i filozofów.
Wyjdźcie z domu – Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury
Aleksandra Klonowska-Szałek wybrała się w podróż po jednym z najgorętszych, pod względem turystycznym, regionów Polski po to, by odkryć je na nowo. Poza tym ta książka to kontynuacja przewodnika po polskich agroturystykach, który ukazał się wiosną 2018 roku. Tym razem poznacie nie tylko najciekawsze bazy noclegowe, ale także odkryjecie lokalne knajpy i restauracje oraz miejsca, gdzie można kupić dzieła sztuki albo je tworzyć. Ponadto w przewodniku nie zabraknie również poleceń dla miłośników sportu, bo Mazury to przecież nie tylko żagle i kąpiele w jeziorze. Pojawią się także opisy zaskakującej natury. Wszystkie polecane przez autorkę miejsca utrzymane są w duchu slow life. W końcu zwiedzić Warmię i Mazury w pośpiechu to żadna sztuka, a żeby poznać ich najgłębsze tajemnice, trzeba dużo czasu, uważności i oddechu.
Wyjdźcie z domu – Bieszczady. Od Komańczy do Wołosatego
Książka jest historyczno-kulturową wędrówką po Bieszczadach od Komańczy, przez masyw Chryszczatej, Otryt do Wołosatego. Przedstawia dzieje osadnictwa nad Osławą, losy Galicyjskiej Cesarsko-Królewskiej Kolei Żelaznej, którą to podróżował dzielny wojak Szwejk, a także działania wojenne w okolicach Przełęczy Łupkowskiej w 1939 r. Poza tym jest tu także mowa o końcowym akordzie bieszczadzkiej działalności UPA. Kiedy to kompania „Hromenki” po przebiciu się przez obławę, ruszyła w udany „rajd” przez Czechosłowację, by osiągnąć amerykańską strefę okupacyjną w Niemczech. Dla tego wszystkiego tłem są oczywiście wspaniałe góry i tajemnicze doliny – pełne pamiątek po ich dawnych mieszkańcach. Pamięć o nich zawiera się też w dawnych nazwach, o których sporo w tej publikacji.
Wyjdźcie z domu – Weź wyjdź!
To książka, która pobudza ciekawość świata i jednocześnie uczy tego, jak obcować z przyrodą i na co zwracać uwagę. W związku z tym dowiecie się z niej wiele o życiu ciekawych osób, związanych z opisywanym regionem kraju. Świątek opowiada też o tym, w jaki sposób powstały elementy krajobrazu, z którymi zetkniecie się na spacerze. Możecie wybrać różne trasy np.: śladami Arkadego Fiedlera, Simony Kossak, Ignacego Łukasiewicza czy Teodory Gulgowskiej. Poza tym to wspaniała okazja do poznania otaczającej przyrody nie tylko przez okno samochodu. Ponieważ piesze wędrówki i dalekie wyprawy przynieść mogą ogromną frajdę zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Do zaplanowania spaceru idealnie przyda się ta książka-przewodnik, która wskaże wam najlepsze miejsca.
Tutaj znajdziecie naszą recenzję tej książki.