Małe historie rodzinne - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wznowienie opowieści Tomasza Białkowskiego Małe historie rodzinne - sprawdź na TaniaKsiazka.plInformacja o tym, że planowane jest wznowienie opowieści Tomasza Białkowskiego, ucieszy z pewnością wszystkich fanów pisarza. Książka ma nosić tytuł Małe historie rodzinne, a jej premiera przewidywana jest na 13 września bieżącego roku. Jak się okazuje, w tym jednym tomie znajdą się, aż trzy historie stworzone przez Białkowskiego. To bez wątpienia nie lada gratka dla wszystkich miłośników groteski połączonej z dramatem. Koniecznie sprawdźcie, czego możecie się spodziewać!

Wznowienie opowieści Tomasza Białkowskiego – kilka słów od autora

Jak już wspomnieliśmy, w prezentowanym przez nas tomie pojawią się aż trzy historie. Będą to: Zmarzlina, która światło dzienne ujrzała w 2008 roku, Pogrzeby, debiutująca w 2006 roku oraz Teoria ruchów Vorbla z 2011 roku. Jeśli więc do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z tymi tekstami, teraz macie idealną okazję. Jedna książka i trzy opowieści to naszym zdaniem świetna oferta.

Tomasz Białkowski dał się poznać Czytelnikom jako wyjątkowo bystry obserwator rzeczywistości. Jak nikt inny potrafi wychwycić i opisać to, co ludzie skrywają pod maską w relacjach z innymi. Za sprawą prostych środków literackich udaje się mu przedstawić dramaty, psychologiczne niuanse czy cierpienia spowodowane samotnością i wykluczeniem. Oto jak na temat własnej twórczości wypowiada się sam Białkowski:

Zajmuję się opisywaniem życia z całą jego złożonością. Ze wszystkimi odnogami, w które możemy wdepnąć. Chcę pisać opowieści w sposób bardzo uczciwy. Wydaje mi się, że ogarnia nas wielka infantylizacja kultury. Mnie zależy nam tym, żeby moi bohaterowie się temu nie poddali. Cóż ja na to poradzę, że ja tak to wszystko obserwuję.

To, za co Czytelnicy w całej Polsce pokochali twórczość pisarza, to bez wątpienia magia malowania słowem. Choć świat przez niego przedstawiony jest niepokojąco prawdziwy i pełny bolesnych doświadczeń. Wszystko to jednak w efekcie sprawia, że odbiorca nie jest w stanie oderwać się od książki.

Przypominamy, że książka pt. Małe historie rodzinne w sprzedaży pojawi się 13 września bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!

Zachęcamy, aby przed sięgnięciem po Małe historie rodzinne zapoznać się z innymi powieściami Tomasza Białkowskiego. Znajdziecie je tutaj.