książki z Kubusiem Puchatkiem
Kubuś Puchatek

Źródło: betweenusparents.com

Kubuś Puchatek to najsłynniejszy miś na świecie. Jednak fenomen historii z tym bohaterem polega nie tylko na fakcie, że występują w niej wesołe zwierzątka, które przeżywają fantastyczne przygody, ale także dlatego, że podobnie jak Mały Książę zawierają wiele niezwykłych życiowych mądrości, ujętych w prostych puchatkowych słowach. “Niektórym ludziom zależy za bardzo. Myślę, że to nazywa się miłością.” , “Przyjaciel to ktoś taki, kto chwyta Cię za rękę, ale tak naprawdę dotyka Twojego serca.“

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka to świetna okazja, żeby zaopatrzyć się w książki, puzzle, zabawki, a nawet plecaki z bohaterami ze Stumilowego Lasu. Zabawki i książki z Kubusiem Puchatkiem możecie kupić nawet z 35% rabatem,. Sprawdźcie, co spośród propozycji księgarni TaniaKsiazka.pl dla Was wybrałam.

Zabawki i książki z Kubusiem Puchatkiem: Kubuś Puchatek Alan Alexander Milne 

Oczywiście chcąc przedstawić swoim dzieciom Kubusia Puchatka i jego przyjaciół trzeba zacząć od początku. Dzięki książce zatytułowanej po prostu: Kubuś Puchatek zabierzemy dzieci prosto do świata niezwykłej paczki przyjaciół: Kubusia, Puchatka, Kłapouszka, Tygryska, Królika, Pana Sowy i Prosiaczka oraz oczywiście Krzysia. Poznając ich przygody, dzieci poznają przede wszystkim niezwykłą więź, która ich łączy, a Puchatek opowie o niej w typowym dla siebie stylu. 🙂

 

Zabawki i książki z Kubusiem Puchatkiem: Kubuś i Przyjaciele. Wielka księga opowieści Thea Feldman Catherine Hapka 

Zaletą tej książki są wielkie kolorowe fotografie i duża czcionka. Te historyjki z łatwością przeczytają dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Będzie to jednak także doskonała propozycja dla przedszkolaków, którzy przede wszystkim będą obserwować przygody Kubusia na barwnych ilustracjach.

 

 

Zabawki i książki z Kubusiem Puchatkiem: Plecaczek LittleLife Kubuś Puchatek i przyjaciele

Oczywiście postać Kubusia Puchatka pojawia się nie tylko w książkach, ale także np. staje się tematem przewodnim zabawek i różnych ciekawych przedmiotów. Ten plecaczek został zainspirowany konkretnie postacią Tygryska. Jest nie tylko piękny, ale też niezwykle praktyczny i stanie się nieodłącznym towarzyszem dzieci w wieku od roku do 4 lat. Zabiorą go do piaskownicy i na plac zabaw, a plecak dodatkowo zawiera smycz bezpieczeństwa, która pozwoli rodzicom kontrolować niespodziewane uniki maluchów w różne strony podczas spaceru.

 

 

Zabawki i książki z Kubusiem Puchatkiem: Maskotka Tygrysek 43 cm Tm Toys Disney

Oczywiście niemal każde dziecko ma lub miało swojego pluszowego Puchatka, Tygryska, Kłapouszka lub Prosiaczka. Tak to już jest. 🙂 Z pewnością ukochało go także do granic możliwości. Ten Pluszak – Tygrysek jest bardzo mięciutki i można przytulać go bez końca.

 

 

Alan Alexander Milne, bajkę o Puchatku stworzył dla swojego syna, 4-letniego Krzysia, który zresztą stał się pierwowzorem dla postaci chłopca wstępującego w historiach o tym misiu. Podobnie jak pluszowe zwierzątka, które w niej występują także zostały zainspirowane zabawkami chłopca. To od nich wszystko się zaczęło, a teraz te opowieści zna i kocha cały świat.

Sprawdźcie, jakie jeszcze fantastyczne książki, książeczki i zabawki znajdziecie na stronach TaniaKsiazka.pl. Wszystkie z pysznymi rabatami zostały zebrane w tym miejscu.

Seria Kubuś Puchatek