KryminałSeriale na podstawie książekThriller

Zachowaj spokój – zwiastun nowej ekranizacji Cobena na Netfliksie z Boczarską

Zachowaj spokój - zwiastun nowej ekranizacji Cobena na Netfliksie z Boczarską Zachowaj spokój

Od początku lipca 2021 wiemy, że powstaje kolejny serial na podstawie powieści Harbala Cobena i że produkuje go polska ekipa filmowa. Zachowaj spokój powstaje w ramach kontraktu, jaki mistrz kryminałów podpisał z Netflixem. Zgodnie z ustaleniami streamingowy gigant zekranizuje (co najmniej) 14 jego książek. Zachowaj spokój to szósty tytuł z tej listy, a drugi powierzony Polakom. Netflix odsłania coraz więcej kart, a to oznacza, że możemy już zobaczyć zwiastun!

Zachowaj spokój Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment zwiastuna

Zachowaj spokój – kolejna polska produkcja

Pierwszym serialem polskiej produkcji w ramach umowy Netflixa z Harlanem Cobenem była ekranizacja thrillera W głębi lasu, o której pisaliśmy m.in. w tym miejscu. Adaptacja okazała się sukcesem, dlatego nie dziwi fakt, że Polacy wyprodukują kolejną.

O czym będzie serial Zachowaj spokój? Sielskie życie lokalnej społeczności zamieszkującej zamożne osiedle zostaje zaburzone zniknięciem osiemnastoletniego Adama Barczyka. Spokojna dotąd okolica okazuje się być niebezpiecznym miejscem, a zaniepokojeni rodzice są gotowi zrobić wszystko, by chronić swoje dorastające dzieci. Te jednak postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce…

Twórcy i aktorzy

Producentem serialu jest ATM Grupa, za reżyserię serialu odpowiadają Michał Gazda i Bartosz Konopka, a scenariusz na podstawie powieści napisali Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski.

Obsada serialu to zbiór lubianych i cenionych polskich aktorów. W rolach głównych zobaczymy Magdalenę Boczarską i Leszka Lichotę, którzy wcielą się w zgodne małżeństwo Barczyków. Ich syna Adama zagra natomiast Krzysztof Oleksyn, znany m.in. z Rojsta czy Wesela. Co ciekawe na ekranie pojawią się również Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki. Powrócą jako postaci znane z serialu W głębi lasu. Ponadto w pozostałych rolach będziemy oglądać m.in. Bartłomieja Topę, Wiktorię Gorodeckaję, Jacka Poniedziałka, Justynę Wasilewską oraz aktorów młodego pokolenia: Mikołają Śliwę, Agatę Łabno, Martę Piętkę i Jakuba Pruskiego.

Wiadomo, że produkcja będzie miała 6 odcinków i że premiera planowana jest na rok 2022.

Zwiastun

Zobaczcie zwiastun serialu Zachowaj spokój i wczujcie się w pełen napięcia klimat produkcji:

Jeśli chcecie przeczytać książkę Zachowaj spokój, zanim serial trafi na Netflixa, możecie zamówić ją w tym miejscu. Inne powieści specjalisty od kryminałów znajdziecie pod tym linkiem.

Czytaj także: