PolecamyThrillerZapowiedzi i nowości

Zanim przyjdzie potop Dolores Redondo – zapowiedź Wydawnictwa Mova

Zanim przyjdzie potop

Seria Dolina Baztan, Kształt serca, Dam Ci to wszystko. Jeśli po zobaczeniu tych tytułów, delikatnie podnoszą Wam się włoski na przedramionach, to znaczy, że doskonale znacie prozę hiszpańskiej pisarki Dolores Redondo. I że macie z nią tylko dobre wspomnienia. Uwielbiana bestsellerowa autorka thrillerów wraca z kolejną książką w ulubionym gatunku. Tym razem będzie to historia oparta na faktach.  Trzymająca w napięciu powieść pt. Zanim przyjdzie potop już niedługo ukaże się nakładem Wydawnictwa Mova.

Zanim przyjdzie potop na TaniaKsiazka.pl >>

Zanim przyjdzie potop – mroczna opowieść oparta na faktach

Zapiszcie w kalendarzu datę 31 maja. Tego dnia do księgarni trafi wyśmienity thriller pt. Zanim przyjdzie potop autorstwa Dolores Redondo. Tym razem będzie to opowieść oparta na faktach. Inspiracją do rozpoczęcia pracy nad książką była bowiem pewna przerażająca postać, seryjny morderca z Glasgow. W latach 1968-1969 mężczyzna pozbawił życia trzy kobiety. I to na tyle ostrożnie, że do tej pory go nie wiadomo, kim był. Nigdy go bowiem nie schwytano. Żeby połączyć okrutne morderstwa z ich sprawcą, brytyjska prasa nadała mu przydomek: Biblijny John.

Akcja powieści dzieje się we wspomnianym Glasgow, w 1983 roku. Głównym bohaterem jest Noah Scott Sherrington, szkocki śledczy, który stara się schwytać wspomnianego Biblijnego Johna, którego ofiarami stają się miesiączkujące kobiety. Detektyw jest na tyle sprytny, że udaje mu się przyłapać mordercę na gorącym uczynku. Niestety, w chwili, gdy już celuje do niego z broni, nagle dostaje ataku serca. Lekarze cudem go odratowują i przy okazji informują, że zawał to efekt do tej pory niezdiagnozowanej choroby.

Noah ma teraz dwie ważne sprawy na głowie – swoje zdrowie i schwytanie przestępcy. I choć nie jest w najlepszej formie postanawia, że będzie kontynuował poszukiwania. Tropy prowadzą go do Bilbao. Ma jednak mało czasu, ponieważ do miasta zbliża się ogromna powódź.

Czy w powieści Redondo uda się złapać Biblijnego Johna? Dowiecie się tego, czytając książkę: Zanim przyjdzie potop. Przedpremierowo możecie ją zamówić w tym miejscu.

Tutaj natomiast czekają na Was inne powieści hiszpańskiej pisarki.

Czytajcie także: