Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017

Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017. Już wkrótce swoją premierę będą miały cztery niesamowite książki, które dzieli wszystko, a łączy jedno – każda z nich jest warta przeczytania. Niezależnie od tego, czy wolisz poważną literaturę traktującą o polityce lub religii, czy też lekkie autobiografie albo kulinarne pamiętniki, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. W każdej z tych książek kryje się pewna zagadkowość, którą zapragniesz zgłębić już po kilku pierwszych stronach.

1. Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 Macierewicz i jego tajemnice Tomasz Piątek Premiera: 13.07.2017 r.

Książka Tomasza Piątka szybko stała się bestsellerem, mimo że w mediach niewiele o niej mówiono. Najprawdopodobniej przemilczano ją dlatego, że o obecnym Ministrze Obrony Narodowej, Antonim Macierewiczu, mówi się w niej dość niechlubnie. Autor książki Macierewicz i jego tajemnice, ujawnia m.in.: powiązania szefa MON-u z Kremlem, Siemionem Mogilewiczem – ukraińskim gangsterem i przedsiębiorcą, służbami wywiadowczymi GRU i samym Władimirem Putinem.

Warto pochylić się nad esejem Piątka, gdyż wywołał on taką burzę, że pan minister złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Uznał, że książka składa się z samych kłamstw i pomówień. Dziennikarz nie daje się jednak przestraszyć. Podkreśla, że jego wielomiesięczne śledztwo potwierdziło powiązania Antoniego Macierewicza ze wszystkimi wspomnianymi powyżej.

 2. Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 Życie to są chwile Zenon Martyniuk Premiera: 06.07.2017 r.

Król disco polo nie znika ze sceny, ale teraz mamy szansę zobaczyć go w nowej odsłonie. Zenon Martyniuk postanowił spisać swoje wspomnienia i wydać je w formie książki. Dzięki autobiografii lidera zespołu Akcent, jego fani będą mogli poznać wiele nieznanych im do tej pory faktów z jego życia.

Dowiemy się na pewno, jak wyglądały początki kariery chłopaka z Podlasia i jak to się stało, że osiągnął tak niebywały sukces w swojej dziedzinie. Niewątpliwie każdy fan muzyki disco polo i samego Zenona Martyniuka powinien zabrać go ze sobą na wakacje. Książka Życie to są chwile będzie miała swoją premierę już wkrótce!

3. Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 Wiara w czasach niewiary Praca zbiorowa Premiera: 18.07.2017 r

W świecie, w którym zmienia się wszystko – kultura, polityka, technologia i wszelkie wartości, zmienia się także nasze podejście do religii. Utwór pt. Wiara w czasach niewiary. Rozmowy o współczesnej religijności, to zbiór szczerych wypowiedzi, które inspirują i zmuszają do refleksji. Głos zabierają duchowni, wykładowcy, kulturoznawcy i inni badacze, próbując ustalić, w co właściwie wierzymy, jak działa świat i my, którzy żyjemy w tym świecie.

Autorzy nie skupiają się wyłącznie na naszym społeczeństwie; badają podejście do religii w różnych kulturach, zestawiając je ze sobą, ale nie oceniając i nie wartościując. Próbują też odpowiedzieć na pytanie, czy wiara w Boga jest potrzebna w dzisiejszym świecie. Jeśli i Ty się nad tym zastanawiasz, to ta książka z pewnością jest dla Ciebie.

4. Zapowiedzi książkowe na lipiec 2017 Podróż w trzech smakach Layne Mosler Premiera 21.07.2017 r.

Nowy York, Buenos Aires i Berlin, trzy piekne miasta, bogate w restauracje i knajpy, które uwodzą gości smakiem swoich potraw i trunków. Wszystkie – w poszukiwaniu kulinarnych inspiracji do swoich artykułów – odwiedziła autorka książki Layne Mosler. Zawitała do miejsc polecanych przez osoby najlepiej znające wybrane przez nią miasta, czyli taksówkarzy. Dzięki ich wskazówkom rozpoczęła najpyszniejszą podróż w swoim życiu.

Podróż w trzech smakach to obowiązkowy dodatek do wakacyjnej wyprawki. Nie jest zwykłym poradnikiem. Jest mapą, która zaprowadzi nas do więcej niż jednego skarbu.

Ps. Książkę należy podawać z kieliszkiem czerwonego Cabernet Sauvignon, najlepiej podczas letniego wieczoru.

Czy dla Was również nadchodzące premiery zapowiadają się ekscytująco? Któraś z przedstawionych pozycji zwróciła Waszą szczególną uwagę? Moim zdaniem każda książka ma coś w sobie i warto się z nimi zapoznać. Wakacje to wspaniały czas kiedy możemy odpocząć i sięgnąć po ciekawą lekturę. Gorąco polecamy!