Zapowiedzi książkowe na sierpień

Sierpień to ostatni miesiąc wakacji i teoretycznie ostatni miesiąc lata, chociaż do 22 września i początku kalendarzowej jesieni wciąż jeszcze trochę czasu. Pogoda za oknem już powoli się zmienia. Coraz częściej niebo zasnuwają ciemne chmury, a zamiast ponad 30 stopni i pełnego słońca, pada deszcz. Jednak zmiana aury nie przeszkadza w czytaniu książek, ponieważ na to każda pora i pogoda jest dobra. W związku z tym wydawnictwo Rebis ma dla Was kilka zapowiedzi, wśród których znajdziemy tym razem trzymające w napięciu thrillery i książki o tematyce fantasy, science-fiction. Oto one:

Zapowiedzi książkowe na sierpień z Wydawnictwem Rebis:

Mentalista Hitlera – Gervasio Posadas. Premiera: 29 sierpnia 2017

Jest Berlin. Mamy lata trzydzieste XX wieku. José Ortega, hiszpański dziennikarz wyrusza do Berlina, aby relacjonować wydarzenia, które mają w tym czasie miejsce. Na swojej drodze spotyka znanego i poważanego w środowisku rozrywki jasnowidza – Erika Jana Hanussena. Erik zna wysoko postawionych oficerów: Goebbelsa i Göringa, jak również samego Adolfa Hitlera. Jest ich znajomym i zwolennikiem. Wie jednak coś, o czym inni nie mają pojęcia. I musi to ukrywać, aby nie utracić reputacji, na którą w końcu zasłużył. Przede wszystkim jednak powinien obawiać się o swoje życie. Bo jeśli tajemnica wyjdzie na jaw, Erik może znaleźć się w poważnym niebezpieczeństwie.

Gervasio Posadasa przedstawia Czytelnikowi postać, która przewidziała dojście do władzy nazistów i po cichu, niezauważona kierowała losami machiny wymyślonej przez Führera. To obraz Berlina tamtych czasów i nazizmu, który powoli rodził się do życia. To niezwykła powieść ukazująca dotąd nieznany obraz historii dojścia do władzy Hitlera.

Gervasio Posadasa

Urodzony w 1962 roku pisarz urugwajski nagrodzony w dziedzinie literatury gastronomicznej za Hoy caviar, mañana sardinas oraz autor kilku powieści. Przez wiele lat zajmował się reklamami i pracował dla jednych z najlepszych międzynarodowych koncernów. Obecnie prowadzi internetowe warsztaty pisarskie na stronie yoquieroescribir.com

Trauma – Michael Palmer, Daniel Palmer. Premiera: 29 sierpnia 2017

Trauma to powieść mistrza thrillerów medycznych – Michaela Palmera i jego syna Daniela, który dokończył książkę po śmierci ojca. Doktor Carrie Bryant, rezydentka na oddziale neurochirurgii w Bostońskim szpitalu po popełnieniu poważnego błędu podczas operacji mózgu rzuca pracę. Postanawia zająć się swoim bratem, który jest weteranem wojennym i cierpi na zespół stresu pourazowego. Rozpoczyna także współpracę ze Szpitalem Weteranów, gdzie jako neurochirurg pomaga innym zmagać się z tym problemem. Szybko jednak przekona się, że nie jest to wymarzona praca. Jej pacjenci zaczynają znikać bez śladu w niewyjaśnionych okolicznościach, a jej życiu zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo.

Michael Palmer

Amerykański pisarz, z zawodu lekarz internista. Autor dwudziestu bestsellerowych thrillerów medycznych. Jego książki przetłumaczono na 35 języków. Na podstawie Krytycznej terapii powstał film z udziałem Hugh Granta i Gene’a Hackmana. Pisanie Traumy przerwała jego śmierć w 2013, a powieść dokończył jego syn Daniel.

Daniel Palmer

Muzyk oraz mistrz gry na harmonijce bluesowej. Autor powieści sensacyjnych oraz dwóch thrillerów medycznych, które dokończył po śmierci ojca.

Ciemny las – Cixin Liu. Premiera: 29 sierpnia 2017

Cixin Liu, laureat nagrody Hugo za tom pierwszy Wspomnień o przeszłości Ziemi: Problem trzech ciał powraca w najlepszym wydaniu. Ciemny las to drugi tom tej chińskiej trylogii, która stała się światowym bestsellerem. W stronę Ziemi nadciągają najeźdźcy z kosmosu. To przerażający drapieżcy, którzy niejako pożerają każdą cywilizację, która się ujawni. A Ziemia właśnie to zrobiła. Za czterysta lat czeka ją zagłada. Kosmici dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich informacji, które gromadzą ludzie. Do wszystkich miejsc oprócz umysłów. Aby ratować Ziemię powstaje specjalny program Wpatrujących się w Ścianę, którego nikt poza wtajemniczonymi nie da rady rozszyfrować.

Cixin Liu

Urodzony w 1963 roku to najbardziej uznany i najczęściej wyróżniany chiński pisarz oraz coraz jaśniej świecąca gwiazda światowej fantastyki. Autor ponad 20 powieści i antologii z gatunku science-fiction. Za Problem trzech ciał otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści, po raz pierwszy w historii przyznaną tłumaczonemu tekstowi.

Pani śmierci – Terry Goodkind. Premiera: 29 sierpnia 2017

Po zakończeniu cyklu Miecz Prawdy, Terry Goodkind powraca do tamtego świata i bohaterów, jednak w zupełnie innej serii. Kroniki Nicci opowiadają o przygodach jednej z ulubionych postaci autora z tamtego cyklu. Nicci – kiedyś Pani Śmierci i przyboczna imperatora Jaganga, obecnie po stronie Richarda Rahla, któremu wiernie służy. Wraz z prorokiem Nathanem, za sprawą tajemniczej księgi życia podarowanej im przez wiedźmę, wyrusza w pełną niebezpieczeństw i magicznych starć podróż. A wszystko to przez jedną książkę i Nathana, który za wszelką cenę chce odzyskać swój magiczny dar.

Terry Goodkind

Jeden z ciekawszych twórców fantasy. Zadebiutował w 1994 roku książką Pierwsze prawo magii. Sławę zyskał jednak dzięki całej serii Miecz prawdy, wydanej w 20 językach, która znalazła się wśród klasyków tego gatunku.

Czy Wy też uważacie, że premiery przypadające na koniec sierpnia zapowiadają się niezwykle ekscytująco? Wszystkie różnią się między sobą tematyką, jednak z pewnością każda z nich w równym stopniu zasługuje na uwagę. Jestem pewna, że przypadną Wam do gustu, dlatego serdecznie Wam je polecam!