Zapowiedzi reportażowe - kup na TaniaKsiazka.pl

Zapowiedzi reportażowe to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu. Jesteście ciekawi, co nowego już niebawem pojawi się w sprzedaży? W związku z tym trafiliście idealnie! Ponieważ wśród prezentowanych dziś tytułów znajdziecie zapowiedzi zarówno międzynarodowych bestsellerów, jak i krajowych hitów. Jedno jest pewne – nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie tutaj coś dla siebie. Nie zabraknie tu przejmujących czy mrocznych historii, ale też inspirujących opowieści o harcie ducha i dążeniu do sukcesu. Ponadto, jeśli poszukujecie wciągającej literatury na urlop czy wakacje, z pewnością znajdziecie tu wiele interesujących pozycji. Koniecznie to sprawdźcie i dajcie nam znać, czy coś konkretnego wpadło wam szczególnie w oko!

Zapowiedzi reportażowe - kup na TaniaKsiazka.pl

Doktor Śmierć - sprawdź na TaniaKsiazka.plZapowiedzi reportażowe – Doktor Śmierć

To wstrząsająca opowieść o jednych z najmroczniejszych okresów w historii Ameryki. Tutaj splatają się losy CIA, nazistowskich zbrodniarzy i dzieci kwiatów. Główny bohater tego reportażu to chemik Sidney Gottlieb, główny dostarczyciel trucizn dla CIA. To z jego laboratoriów wychodziły pigułki i mikstury, które miały zlikwidować największych wrogów Ameryki z czasów zimnej wojny. W zamrażarce trzymał 11 gramów trucizny tak skoncentrowanej, że wystarczyłaby do zabicia 55 tysięcy osób.

Książka dostępna od 29 lipca 2020 roku.

Zapowiedzi reportażowe – U nas każdy jest prorokiemU nas każdy jest prorokiem - kup na TaniaKsiazka.pl

To fascynująca opowieść o Tatarach w Polsce. Autor reportażu zebrał w jednym miejscu wszystko to, co udało się mu ustalić. Tym samym w ciekawych życiorysach swoich bohaterów przypomina, że kultura tatarska była i jest nieodłączną częścią naszego wspólnego dziedzictwa. Kilkanaście pokoleń wydało majorów, chorążych, tłumaczy królewskich, sędziów i rotmistrzów. Chociaż żyli otoczeni ludnością chrześcijańską, potrafili zachować odrębność narodową i wiarę muzułmańską. Dziś pozostało ich niespełna dwa tysiące.

Książka dostępna od 22 lipca 2020 roku.

Zapowiedzi reportażowe - kup na TaniaKsiazka.plZapowiedzi reportażowe – San Francisco

Znajdziecie tu wszystko, co chcielibyście wiedzieć o historii tego niezwykłego miasta. To podróż w czasie i przestrzeni. Autorka pisze o barwnej historii i bogatym pejzażu kulturowym, który towarzyszył powstaniu i rozwojowi miasta przez ponad sto pięćdziesiąt lat. Ponadto mówi o artystach, wizjonerach i milionerach, ale też o epidemii HIV/AIDS, narkomanii i tysiącach bezdomnych.

Książka dostępna od 29 lipca 2020 roku.

Zapowiedzi reportażowe – Rosja we krwiRosja we krwi - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Argun, Małgobek, Mineralne Wody, Derbent, Kaspijsk – okazuje się, że mało kto słyszał o tych miastach. Tymczasem jeszcze mniej osób wie, że doszło w nich do krwawych zamachów. Kiedy do podobnych zdarzeń dochodzi na Zachodzie, informacja obiega media na całym świecie dosłownie w kilka minut. Ponadto bilans ofiar takiego aktu terroru podawany jest do wiadomości publicznej. Na terenie Federacji Rosyjskiej sprawa wygląda zupełnie inaczej. W  latach 1994–2014 w zamachach zginęło tam prawie trzy tysiące osób, a kolejne tysiące zostały ranne. Lecz informacje o tych wydarzeniach rzadko przedostawały się poza granice kraju.

Książka już dostępna.

Zapowiedzi reportażowe - kup na TaniaKsiazka.plZapowiedzi reportażowe – Rozmowy z seryjnymi morderczyniami

Te zbrodnie porażają jeszcze bardziej, kiedy uświadomimy sobie, że ich sprawcami były kobiety. Te, które kojarzone są z ciepłem rodzinnym, bezpieczeństwem i miłością. Mordowały bez skrupułów, nie miały wyrzutów sumienia. Nie oszczędzały nikogo – mężczyzn, kobiet i dzieci. To jednak nie tylko mrożące krew w żyłach opowieści o makabrycznych zbrodniach. Ponieważ autor prezentuje również czytelnikom dogłębne studium psychiki tych kobiet. Seryjnych morderczyń, które nierzadko same były ofiarami.

Książka dostępna od 29 lipca 2020 roku.

Zapowiedzi reportażowe – OlimpijkiOlimpijki - kup na TaniaKsiazka.pl

To fascynująca opowieść o harcie ducha i walce z własnymi słabościami, a także z polityką PRL-u. Te kobiety nie miały łatwo, by osiągnąć międzynarodowy sukces. Jednak za każdym razem, kiedy coś stawało na ich drodze, dawały radę. To właśnie one, bez profesjonalnego sprzętu i wsparcia, potrafiły dokonać rzeczy niemożliwych i przetarły szlaki kolejnym pokoleniom polskich sportsmenek. Mierząc się za kulisami z dyskryminacją, a niejednokrotnie z upokorzeniem, na arenach biły kolejne rekordy. Zdobywały serca kibiców i tworzyły – często niesłusznie pomijaną – historię sportu.

Książka dostępna od 15 lipca 2020 roku.

Do boju - kup na TaniaKsiazka.plZapowiedzi reportażowe – Do boju!

Autorka prezentuje w swoim reportażu fakty, dotyczące wojska i robie to w sposób niezwykle przystępny. Dorzuca do tego garść humoru i proszę! To pozycja dla każdego, kto chciałby poznać nietuzinkowe opowieści i nieoczywiste informacje. Wraz z pisarką traficie m.in. do byłego studia filmowego, gdzie aktorzy po amputacjach pomagają oswajać sanitariuszy piechoty morskiej z szokiem i okropieństwami ran odniesionych w boju. W Camp Lemmonier w Dżibuti dowiecie się, że biegunka może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. A to tylko początek!

Książka dostępna od 14 lipca 2020 roku.

Zapowiedzi reportażowe – Sześć pięter luksusuSześć pięter luksusu - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Wielki dom towarowy jak angielski Harrods czy niemiecki KaDeWe. Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy był największym sklepem w tej części Europy, nowoczesnym i urządzonym według zagranicznych standardów. Autor reportażu nie tylko przybliży wam jego historię powstania i kolejne dzieje przechodzenia z rąk do rąk. Ponieważ jednocześnie otrzymacie reporterskie śledztwo w sprawie reprywatyzacji. Ponadto rysuje on obraz przemian społecznych w XX i XXI wieku.

Książka dostępna od 15 lipca 2020 roku.