Zapowiedzi sci-fi luty 2023

Ten rok to zdecydowanie silny start tytułów science fiction na książkowym rynku. Niedawno ogłaszaliśmy liczne premiery stycznia, niemniej zapowiedzi sci-fi na luty 2023 również nie zawodzą! Zobaczcie sami, ile perełek czeka na nas w nadchodzącym miesiącu.

Zapowiedzi sci-fi luty 2023

Zapowiedzi sci-fi luty 2023: książkę Człowiek z Wysokiego Zamku znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Człowiek z Wysokiego Zamku

Jest rok 1962, a niewolnictwo w Ameryce znów jest legalne. Nieliczni Żydzi, którzy przeżyli, ukrywają się pod przybranymi nazwiskami. W San Francisco I-ching jest tak powszechny, jak Yellow Pages. Wszystko dlatego, że jakieś dwadzieścia lat wcześniej Stany Zjednoczone przegrały wojnę, a teraz są okupowane przez nazistowskie Niemcy i Japonię.

Ta wstrząsająca, nagrodzona nagrodą Hugo powieść jest dziełem, które uczyniło Philipa K. Dicka innowatorem w dziedzinie science fiction. Jednocześnie przełamało barierę między science fiction a poważną powieścią ideową. Dick oferuje w nim nawiedzoną wizję historii jako koszmaru, z którego być może można się obudzić.

PREMIERA: 1 lutego

Zapowiedzi sci-fi luty 2023: tytuł Kontakt znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Kontakt

Początkowo wydawało się to niemożliwe… kiedy pracująca w ramach programu SETI dr Eleanor Arroway informuje o odebraniu sygnału od obcej cywilizacji, nikt nie dowierza w prawdziwość jej odkrycia. Szybko okazuje się jednak, że nie może być to przypadek. Okazuje się bowiem, że sygnał zawiera ciąg liczb pierwszych i pochodzi z systemu Wega oddalonego od Ziemi o 26 lat świetlnych.

Sprawa szybko nabiera światowego rozgłosu, a kiedy w trzeciej z kolei wiadomości znajdują się zakodowane informacje potrzebne do zbudowania statku kosmicznego, którym prawdopodobnie będzie można dotrzeć do nadawców wiadomości, wydarzenia nabierają tempa.

Amerykański i sowiecki rząd zaczynają wyścig w konstruowaniu swoich modeli statku, a w tajemnicy swoją wersję przygotowują Chińczycy… Tyle że na całym świecie powstają ruchy sprzeciwiające się tej podróży, głoszące, że spotkanie z obcymi nieodwołalnie zmieni ludzką cywilizację.

PREMIERA: 8 lutego

Zgromadzenie żeńskie z Diuny znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Zgromadzenie żeńskie z Diuny. Wielkie szkoły Diuny. Tom 1

Minęło nieco osiemdziesiąt lat od bitwy pod Corrinem i zwycięstwa ludzi nad myślącymi maszynami. Nowe Imperium już okrzepło, skupiwszy kilkanaście tysięcy światów, ale to nadal pełen fermentu okres.

Nienawiść do zaawansowanych technologii jest wciąż żywa. Świadomość tę wykorzystuje rosnący w siłę ruch butlerian, któremu przewodzi okaleczony następca Rayny Butler – Manford Torondo. W takiej niespokojnej atmosferze powstają i usiłują się umocnić najważniejsze szkoły oraz zgromadzenie żeńskie. To ostatnie może wywrzeć znaczący wpływ na przyszłe losy Imperium.

Od początku targane wewnętrznymi konfliktami musi jednak przede wszystkim walczyć o przetrwanie. Zwłaszcza że szybko wychodzi na jaw, że podwładne Matki Wielebnej Raquelli Berto-Anirul wykorzystują w swoim programie eugenicznym zakazane komputery… Poznajcie pierwszy tom nowej trylogii uzupełniającej cykl Kroniki Diuny.

PREMIERA: 14 lutego

Książkę H. G. Orwella Wojna światów znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Wojna światów

Kiedy Marsjanie lądują w Anglii, ludność opanowuje panika i przerażenie. Kosmiczni najeźdźcy przemierzają kraj w ogromnych trójnożnych maszynach. Kiedy spalając wszystko na swojej drodze promieniem ciepła i rozprzestrzeniając trujące, toksyczne gazy, a mieszkańcy Ziemi muszą pogodzić się z perspektywą końca ludzkiej cywilizacji i początkiem panowania Marsjan.

Wielokrotnie ekranizowana klasyka  science-fiction powraca, a Wy nie możecie tego przegapić!

PREMIERA: 22 lutego

Opowieści o ojczyźnie znajdziecie na TaniaKsiazka.pl

Opowieści o Ojczyźnie

Gdyby Rosja była krajem, jak każdy inny, książkę tę można by umieścić na półce z fantastyką. Rzeczywistość wyprzedza jednak fikcję, a ponieważ trudno być prorokiem we własnym kraju, nic dziwnego, że w swojej ojczyźnie Glukhovsky został uznany za agenta obcego wpływu i jest ścigany listem gończym.

Opowieści o Ojczyźnie są zbiorem zaskakujących i dających do myślenia opowiadań, które pozwalają zajrzeć do wnętrza rosyjskiej duszy. Wraz z lekturą trafiamy za kulisy rosyjskich wyborów, podążamy absurdalnymi ścieżkami awansu partyjnych aparatczyków, lądujemy w samym środku etnicznego konfliktu w armii, przenosimy się do spowitego siarkową mgłą mrocznego Norylska, a później do nowobogackiej Rublowki, by poznać pewnego uroczego pluszowego misia… A wszystko to utrzymane w poetyce magicznego realizmu.

PREMIERA: 23 lutego

Książki Stara flota. Zagrożenie. Tom 8 szukaj na TaniaKsiazka.pl

Zagrożenie. Stara Flota. Tom 8

Ziemia się poddała, a ruch oporu rozproszył się po Galaktyce i ukrył. Findiri rozpętali szał destrukcji, a dowodzi nimi Quiassi. Ten każe nazywać się Abrahamem Hawsem, przyjacielem i pierwszym oficerem kapitana Grangera. Jednak dla życia w Galaktyce o wiele większe zagrożenie stanowi okręt Roju, jedyny, który ocalał z katastrofy Brytanii.

W tym momencie najważniejsze jest, by jak najszybciej wszystkie rasy rozumne i zasiedlane przez nie planety stanęły przeciwko Findiri. A wszystko to dlatego, że jeżeli Rój przetrwa, zagrozi istnieniu całego wszechświata.

PREMIERA: 23 lutego

Jak oceniacie zapowiedzi sci-fi na luty 2023? Czy któryś z tytułów znajdzie się w Waszych biblioteczkach?

Zapowiedzi sci-fi luty 2023 znajdziecie na TaniaKsiazka.pl