Zapowiedzi sci-fi maj 2024

Letnie nowości już za rogiem – poznaj rozkładówkę zapowiedzi sci-fi na maj 2024 i przygotuj się na fantastyczne wakacje z książką!

Zapowiedzi sci-fi MAJ 2024

Rozkład Północy szukaj na TaniaKsiazka.pl

Rozkład północy

W jednym z badawczych instytutów odbywają się eksperymenty z tajemniczymi przedmiotami o nieznanym pochodzeniu i niezwykłych właściwościach. Choć nie jest jasne, jakie dokładnie badania są prowadzone, instytut przechowuje kolekcje wymagające intensywnej opieki nocą i stosowania specjalnych protokołów bezpieczeństwa przez strażników.

Pewnego wieczoru niedopatrzenie prowadzi do serii zaskakujących wydarzeń w tajemniczym budynku. Rozkład północy Bory Chung to zbiór siedmiu opowieści z kręgu science fiction, fantasy i horroru, łączących elementy paranormalne z tematyką walki o sprawiedliwość dla robotników, mniejszości seksualnych i innych marginalizowanych grup.

PREMIERA: 13 maja 2024

 

Książki Mecha Fiction szukaj na TaniaKsiazka.pl

Mecha Fiction Epizod 1

Odkryj opowieść o bólu i zemście, gdzie najpotężniejsza broń staje się lekarstwem na ludzkie cierpienia.

W roku 2198, Polska przestała istnieć, zastąpiona przez mikromocarstwa korporacyjne, które przejęły funkcje państw. Poznaj rzeczywistość, w której zbrojne starcia są rozgrywane przy użyciu olbrzymich pojazdów opancerzonych. Prowadzenie mecha dostarcza takiej mocy, która uzależnia i jednocześnie wyniszcza operatorów.

Po ataku terrorystycznym na jedną z dzielnic Warszawskiego Okręgu, młody Wit traci matkę i ulega paraliżowi. Zostaje oddany pod opiekę swojego ojca, majora wojsk pancernych, który wiele lat wcześniej opuścił rodzinę.

Czy tajemnicza baza wojskowa stanie się schronieniem dla niepełnosprawnego chłopca, który doświadczył traumy? Czy pragnienie zemsty ogarnie Wita, czy też przyniesie mu uzdrowienie?

PREMIERA: 15 maja 2024

Powieści Księżniczka i Łajdak szukaj na TaniaKsiazka.pl

Star Wars. Księżniczka i łajdak

Gwiazda Śmierci została zniszczona. Darth Vader nie żyje, a Imperium jest w chaosie. Na leśnym księżycu Endora, wśród galaktycznych przemian, dla księżniczki Lei i Hana czas stanął w miejscu. Po wielu przygodach, w tym zamrożeniu Hana w karbonicie, obydwoje zasłużyli na wspólną przyszłość. Kiedy Han oświadcza się Lei, ona bez wahania przyjmuje propozycję, mimo że czuje, że nie zakończyła jeszcze swojej walki i musi uporać się z mroczną tajemnicą.

Ich wspólna podróż poślubna na luksusowym liniowcu Beztroski staje się publicznym wydarzeniem. Mimo że ma symbolizować pokój, przyciąga uwagę pozostałości sił Imperium. Rozproszeni po galaktyce żołnierze Imperium nadal wpływają na odizolowane światy.

W miarę podróży Hana i Lei staje się jasne, że galaktyczny konflikt wciąż trwa, ale jako małżeństwo są silniejsi i razem stawiają czoło wszelkim niebezpieczeństwom.

PREMIERA: 16 maja 2024

Książkę Wielkość urojona znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Wielkość urojona

W Wielkości urojonej Stanisław Lem kontynuuje eksplorację literatury przyszłości, rozszerzając granice między fikcją literacką a eseistyką. Po takich dziełach jak Doskonała próżnia i Biblioteka XXI wieku, Lem prezentuje kolejny apokryficzny tom, w którym bez pisania rzeczywistych książek, projektuje pięć fikcyjnych dzieł przyszłości.

Przedstawia wstępy do tych nieistniejących książek. Przewiduje także przyszłe tematy literatury, w tym naukę języka angielskiego przez bakterie czy literaturę tworzoną przez komputery.

Tom zawiera także wizjonerski wykład superkomputera Golem XIV, który zainspirował Lema do stworzenia osobnej, znanej książki pod tym samym tytułem.

PREMIERA: 16 maja 2024

 

Pyłek w oku boga znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Pyłek w Oku Boga

Na początku czwartego tysiąclecia, po latach wyniszczającej wojny domowej, ludzkość zjednoczyła się i skolonizowała setki systemów gwiezdnych dzięki nowej technologii napędu Aldersona. Umożliwia on szybkie przemieszczanie się między punktami skoku. Stolica Imperium, Nowa Kaledonia Nowa Szkocja, zlokalizowana jest w sektorze Trans-Worek Węgla. Można w nim podziwiać spektakularny widok na czerwonego nadolbrzyma Oko Murchesona i mniejszą gwiazdę Mote, położone na skraju mgławicy Worek Węgla.

W trakcie rutynowej misji, krążownik MacArthur pod dowództwem młodego komandora Rodericka Blaine’a odbiera sygnał o zbliżającym się obcym statku kosmicznym z mgławicy. Załoga staje przed historycznym momentem pierwszego kontaktu z obcą cywilizacją.

Pyłek w Oku Boga autorstwa Larry’ego Nivena i Jerry’ego Pournelle’a to kluczowa powieść o pierwszym kontakcie, niepublikowana wcześniej w Polsce.

PREMIERA: 31 maja 2024

 

Zapowiedzi sci-fi maj 2024: W dół w ziemi do kupienia na TaniaKsiazka.pl

W dół w ziemi

Edmund Gunderson, administrator Świata Holmana, traktował lokalne gatunki sulidory i nildory jako zwierzęta i niewolników, używanych jako tania siła robocza.

Ostatecznie, po uzyskaniu przez planetę autonomii i uznaniu kultury oraz inteligencji tych gatunków, ludzie przekazali kontrolę nad planetą jej rdzennym mieszkańcom i opuścili ją. Wyjątkiem są nieliczne osoby emocjonalnie związane z tym miejscem.

Gunderson, który bez żalu powrócił na Ziemię, po latach wraca na Belzagor. Dawny Świat Holmana ma pomóc mu zmierzyć się z przeszłością oraz w próbie pojednania z nildorami, których nigdy wcześniej nie próbował zrozumieć. Planuje podróż do odległych regionów planety, licząc na pomoc nildorów w swojej przemianie.

PREMIERA: 31 maja 2024

 

Zapowiedzi sci-fi maj 2024: Księga Czaszek do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Księga Czaszek

Cztery różne osoby wyruszają na poszukiwania obiecanej w tajemniczym manuskrypcie nieśmiertelności.

Oliver, Timothy, Eli i Ned, podczas przerwy semestralnej, udają się do Arizony, by znaleźć bractwo, które rzekomo pokonało śmierć. Według manuskryptu, nieśmiertelność wymaga ofiar: jednej dobrowolnej i jednej narzuconej, a tylko dwóch z czterech kandydatów zostanie przyjętych.

Teraz muszą zdecydować, czy potężna Księga Czaszek to prawdziwy artefakt, czy tylko pułapka.

PREMIERA: 31 maja 2024

 

Książki Wojna starego człowieka szukaj na TaniaKsiazka.pl

Wojna starego człowieka

Ludzkość osiągnęła możliwość podróży międzygwiezdnych. Jednak przestrzeń kosmiczna okazuje się pełna obcych gatunków walczących o niewielką liczbę nadających się do zamieszkania planet. W tym świecie żyje John Perry, który w dniu 75. urodzin postanawia odwiedzić grób swojej żony. Następnie zaś zaciągnąć się do armii.

Ziemia staje się peryferią, gdzie większość zasobów kontrolują Siły Obronne Kolonii (SOK), które rekrutują tylko starszych ludzi, ceniąc ich doświadczenie. Rekruci, jak John Perry, tracą prawo powrotu na Ziemię.

Nie zdając sobie sprawy z rzeczywistości kosmicznej wojny, Perry odkrywa jej brutalność i dziwaczność, walcząc o przetrwanie na odległych planetach.

PREMIERA: 31 maja 2024

Wszystkie zapowiedzi sci-fi na maj 2024 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl.

Zapowiedzi sci-fi maj 2024 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl