Zapowiedzi fantasy MAJ 2024

I znowu przyszedł maj… niosąc w darze fantastyczne książki! Jakie tytuły czekają na nas w tym miesiącu? Poznaj zapowiedzi fantasy na maj 2024.

Zapowiedzi fantasy MAJ 2024

Dwie splecione korony znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Dwie splecione korony

W kontynuacji Okna skąpanego w mroku”, Elspeth i Ravyn zdobyli jedenaście z dwunastu Kart Opatrzności. Ich ostatnim zadaniem jest znalezienie Karty Bliźniaczych Olch.

Muszą to zrobić przed zimowym przesileniem, aby ochronić królestwo przed katastrofalnymi skutkami magii. Ich wyprawa prowadzi ich poza znane lasy, wprost do mgły otaczającej Blunder.

Dodatkowo, jedyną osobą, która może wskazać im drogę do ostatniej karty, jest Koszmar, potwór zamieszkujący umysł Elspeth. Niestety, Koszmar nie jest skory do współpracy…

PREMIERA: 14 maja 2024

 

Dwór srebrnych płomieni znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4

Gorąca premiera prosto spod pióra Sarah J. Mass! Od kiedy Nesta Archeron została zmuszona stać się jedną z fae poprzez wrzucenie do Kotła, zmaga się z adaptacją do nowej, pełnej zagrożeń rzeczywistości.

Trauma po wojnie z Hybernią oraz głęboka strata również dają się jej we znaki. Dodatkowo, współpraca z Kasjanem, doświadczonym wojownikiem, budzi w niej skrajne uczucia – irytację i silne przyciąganie jednocześnie.

W świecie pogrążonym w wojnie i niepewności, Nesta i Kasjan muszą stawić czoła zarówno swoim wewnętrznym demonom, jak i zewnętrznym zagrożeniom. Przezwyciężenie własnych obaw i nierozwiązanych konfliktów zdecyduje o losach ich świata.

PREMIERA: 15 maja 2024

 

Cztery żywioły magii do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Cztery żywioły magii

Majka, podejrzewająca, że ktoś ją śledzi, zastanawia się, czy to jedynie paranoja, czy może ma to związek z niedawną wichurą w mieście.

W międzyczasie, po rewitalizacji lokalnego rynku, Filomena, Kira i Tomira łączą siły, aby chronić swoją dzielnicę przed nadciągającymi zagrożeniami, w tym przed rozpasanym żigolakiem. W Krakowie seria podpaleń wydaje się mieć związek z dawno zapomnianymi przypadkami, co prowadzi czarownicę Helenę do odkrycia ich tajemniczych powiązań.

Na wyspie na Bałtyku, Mary musi odnaleźć szczątki swojego ojca, by umożliwić mu osiągnięcie życia wiecznego, co komplikuje jej wakacje pełne morskich legend i magii. Sięgnij po opowieści pełne magii prosto od czterech polskich autorek: Anety Jadowskiej, Marty Kisiel, Mileny Wójtowicz i Magdaleny Kubasiewicz.

PREMIERA: 15 maja 2024

 

Los zapisany krwią kupisz na TaniaKsiazka.pl

Saga bezlosych T.1 Los zapisany krwią

W Losie zapisanym krwią spotkacie się z opowieścią fantasy inspirowaną nordycką mitologią. Tarczowniczka obdarzona boską mocą, Freya, stara się zjednoczyć Skalandię pod rządami ambitnego jarla. Jednocześnie próbuje oprzeć się uczuciom do jego syna, Bjorna.

Freya, znudzona małżeństwem i życiem rybaczki, marzy o byciu wojowniczką. Gdy jej mąż zdradza jej sekret jarlowi, zostaje zmuszona do walki z Bjornem, co zmusza ją do ujawnienia swojego największego sekretu. Jest bowiem tarczowniczką z boską krwią, której magia może zjednoczyć naród. Zobowiązana przez jarla przysięgą krwi, musi nauczyć się walczyć i kontrolować swoje moce, broniąc się przed licznymi niebezpieczeństwami.

Największym wyzwaniem dla Freyi okazuje się jednak jej uczucie do Bjorna, które grozi zniweczeniem jej misji i przeznaczenia. Wydanie książki w twardej oprawie, z barwionymi brzegami i tasiemką, dodaje splendoru tej epickiej opowieści.

PREMIERA: 15 maja 2024

 

Książki Czarnoksiężnik z Archipelagu szukaj na TaniaKsiazka.pl

Czarnoksiężnik z Archipelagu

Klasyka powieści fantasy! Poznaj opowieść o młodzieńcu, który uczy się magii od mędrców władających czarnoksięstwem i stanie twarzą w twarz ze śmiercią, by przywrócić światu równowagę.

Jest to również realistyczna historia o dojrzewaniu, formowaniu się tożsamości i przejściu od lekkomyślnej impulsywności do dojrzałości. Czarnoksiężnik z Archipelagu to przypowieść o akceptacji myśli o śmierci bez paraliżującego strachu.

Czarnoksiężnik z Archipelagu stanowi pierwszy tom cyklu Ziemiomorze Ursuli K. Le Guin, uznany przez krytyków za arcydzieło światowej literatury fantasy.

PREMIERA: 15 maja 2024

Cesarstwo potępionych szukaj na TaniaKsiazka.pl

Cesarstwo potępionych. Wampirze cesarstwo. Tom 2

Oczekiwana kontynuacja bestsellera Wampirze Cesarstwo autorstwa Joe Abercrombie to emocjonująca opowieść. Na jej kartach Gabriel de León, po uratowaniu Świętego Graala i straceniu szansy na zakończenie wiecznej nocy, porzuca braci srebroświętych. Postanawia jednocześnie wyruszyć w poszukiwanie sposobu na zakończenie bezdni.

Jako ostatni Srebroświęty, ścigany przez potomków króla musi stawić czoła zarówno zewnętrznym wrogom, jak i wewnętrznym demonom. Tymczasem, prawda o Graalu, którą odkrywa, okazuje się zbyt przerażająca, aby można było ją pojąć…

PREMIERA: 16 maja 2024

 

Master of Death znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Masters of Death

Viola Marek, niestandardowa agentka nieruchomości i wampirzyca, musi sprzedać nawiedzoną willę, co komplikuje obecność ducha zabitego właściciela. Zwraca się o pomoc do Foxa D’More, oszusta udającego medium, który jest synem chrzestnym Śmierci.

Gdy w domu pojawiają się demoniczna trenerka personalna, zakochany żniwiarz i anielica, sytuacja Violi zaczyna przypominać okrutny żart. Jednak nawiedzenie to tylko wierzchołek góry problemów, z którymi musi się zmierzyć. Zważywszy na to, że uczestnicy są nieśmiertelni. A nieśmiertelni mają swoją własną grę.

PREMIERA: 16 maja 2024

 

Zapowiedzi fantasy maj 2024: Zabójczyni znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Szklany tron. Zabójczyni. Opowieści

Celaena Sardothien, najniebezpieczniejsza zabójczyni w Adarlanie i członkini Gildii Zabójców, zobowiązała się do lojalności wobec swego przełożonego, Arobyna Hamela. Mimo to, Celaena nie ulega nikomu. No może poza swoim najbliższym przyjacielem Samem, który okazuje się być jednocześnie płatnym zabójcą.

W serii opowiadań, które stanowią prequel do bestsellerowej serii Szklany tron, Celaena podejmuje pięć ryzykownych misji. W trakcie swoich podróży po odległych wyspach i niegościnnych pustyniach, walczy w obronie uciśnionych mszcząc się bezlitośnie. Jednak jej działania, tak sprzeczne z rozkazami Arobyna, mogą spotkać się z surową karą za zdradę.

Tom zawiera wydaną po raz pierwszy po polsku opowieść Zabójczyni i uzdrowicielka.

PREMIERA: 16 maja 2024

Kształtowanie Śródziemia kupisz na TaniaKsiazka.pl

Kształtowanie Śródziemia. Historia Śródziemia. Tom 4

Historia Śródziemia, czyli dwunastotomowy cykl opracowany przez Christophera Tolkiena z zapisków jego ojca, to esencjonalne dzieło dla fanów na całym świecie. Opublikowane w pełnym wydaniu tylko po angielsku i hiszpańsku, wybrane tomy dostępne są również w innych językach, w tym po polsku i niemiecku.

Czwarty tom serii rozszerza wiedzę o geograficznej i chronologicznej strukturze legend Śródziemia oraz Valinoru. Zawiera m.in. tekst Ambarkanta – jedyny szczegółowy opis tego wyimaginowanego wszechświata, uzupełniony mapami i schematami.

Seria oferuje również wgląd w proces tworzenia Pierwszej Ery przez Kroniki Valinoru i Kroniki Beleriandu. Przedstawia równocześnie wczesne wersje Silmarillionu oraz inne unikalne teksty. Z pewnością cykl jest czytelniczym #mustread fanów tolkienowskiego uniwersum.

PREMIERA: 21 maja 2024

 

Książki Demon snów szukaj na TaniaKsiazka.pl

Demon snów. W mrokach Luizjany. Tom 2

Kolejna propozycja zapowiedzi fantasy na maj 2024 to tytuł dla fanów i fanek gatunku romantasy. Po wybudzeniu się ze śpiączki spowodowanej czarnomagicznym atakiem, Faye Cavendish postanawia odmienić swoje życie i uwolnić się od toksycznej matki.

Przenosi się w tym celu do siostry bliźniaczki Neve i jej narzeczonego Iana Becketta, alfy sfory wilkołaków. Znalezienie się w nowym środowisku stawia przed Faye wyzwania związane z codziennymi czynnościami, które nie są jej znane jako przyszłej przywódczyni sabatu czarownic.

Spokój przerywa zaginięcie Neve, którego Ian przypisuje porwaniu. W poszukiwaniach pomaga nieoczekiwanie demon Seth, przekazujący wiadomość od Neve z jej snu. Mimo nieufności, Faye musi współpracować z Sethem, by odnaleźć siostrę, odkrywając przy tym, że demon może wiedzieć o niej więcej niż ona o nim.

Demon snów to kolejna odsłona serii W mrokach Luizjany Ludki Skrzydlewskiej, łącząca elementy romansu paranormalnego z motywami zakazanej miłości i nieuchronnej bliskości.

PREMIERA: 22 maja 2024

 

Książkę Smoki i demony znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Smoki i demony. Kroniki Mroku. Tom 5

Morze Souelskie jest areną chaosu po pojawieniu się Mrocznej Nowiny, która przynosi destrukcję królestwom. Ashai jest uwięzione w jadowitym uścisku Caydeana, a los milionów wisi na włosku. Rezkin, postępując zgodnie z Zasadami, wyrusza, aby ratować przyjaciela, nawet kosztem dobra Imperium.

Pojednanie i pokój będą drogo kosztować, padną ofiary, a łzy i krew nasycą ziemię. Narastający gniew w końcu zmiecie wszystko na swojej drodze, skierowując się ku Rezkinowi, który jest uznany za źródło nieszczęść. Mimo że w starciu z tak potężnym przeciwnikiem zwykły człowiek nie miałby szans, Rezkin nie jest zwykłym człowiekiem – jest burzą.

Ta powieść fantasy przenosi czytelników przez labirynty fantastycznych światów, w których magia przeplata się z rzeczywistością, a bohaterowie stają do epickich pojedynków między dobrem a złem.

PREMIERA: 31 maja 2024

Na którą książkę z zapowiedzi fantasy na maj 2024 masz ochotę? 🙂

Zapowiedzi fantasy MAJ 2024 szukaj na TaniaKsiazka.pl