Radosny uśmiech i przeszywające cały organizm, przyjemne ciarki. Za chwilę skok z uniesionymi ku górze rękami, zakrętas, niekontrolowany wymach prawą dłonią, osobliwy piruet i donośny okrzyk zadowolenia. Tak! Właśnie tak! Stephen King ponownie udowodnił, że jest równym gościem i dba o swoich fanów, którzy łakną nowych historii. Doszły nas słuchy (to już potwierdzone), iż mistrz horroru pracuje nad nową książką! To świetna wiadomość, nie uważacie? 🙂

Nowa książka Kinga o tytule „Mr. Mercedes” („Pan Mercedes”) prawdopodobnie zagości na światowych półkach 3 czerwca 2014 roku. Na polskie wydanie nie przyjdzie nam czekać długo – Pozycja ukaże się 4 czerwca 2014 nakładem Wydawnictwa Albatros. Na chwilę obecną maszynopis liczy około 500 stron i jak szacuje autor, jest to 3/4 całości książki. Warto wiedzieć, że będzie to pierwszy kryminał detektywistyczny pisarza.

Zachęcamy do zapoznania się z zagraniczną okładką i opisem książki:

Pan Mercedes - Stephen KingPan Mercedes – Stephen King

Wczesnym mroźnym świtem, w dotkniętym kryzysem mieście na Środkowym Zachodzie, setki zdesperowanych bezrobotnych wyczekuje w kolejce na targi pracy. Bez żadnego ostrzeżenia w tłum wbija się samotny kierowca w skradzionym mercedesie, przejeżdżając niewinnych, po czym wycofuje się i powtarza swój straszny ruch. 8 osób ginie, piętnaście zostaje rannych. Zabójca ucieka.

Parę miesięcy później, w innej części miasta, emerytowanego gliniarza Billa Hodgesa nieustannie zadręcza ta nierozwikłana zbrodnia. Gdy otrzymuje szalony list od kogoś, kto identyfikuje się jako „premia” i grozi jeszcze bardziej diabolicznym atakiem, Hodges przerywa swoją przygnębiającą wegetację na emeryturze, jest skłonny zrobić wszystko, aby zapobiec ponownej tragedii.

Brady Hartfield mieszka ze swoja matką alkoholiczką w swoim rodzinnym domu. Pokochał uczucie śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć to ponownie.
Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten po raz drugi uderzy. Nie mają czasu do stracenia,  Jeśli następna następna misja Brady’ego powiedzie się, może zabić lub okaleczyć tysiące.