Zbudzone Furie i inne ksiażki z serii Takeshi Kovacks na TaniaKsiążka.pl

Nowe wydanie książki Zbudzone Furie Richarda Morgana, ostatnia część cyperpunkowej serii, której bohaterem jest Takeshi Kovacs, na początku lipca trafi do księgarń. Na podstawie pierwszej części – Modyfikowanego węgla Netflix zrobił serial Altred Carbon.

O serialu było głośno. Netflix prężnie promował pierwszy sezon i Altred Carbon zebrał niezłe recenzje. Jednak mimo wszystko produkcja nie zarejestrowała zadowalającej oglądalności. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle powstaną kolejne odcinki. Zatem tych, których wciągnęła historia Takeshiego Kovacsa zachęcam do lektury książek z tej serii.

Kryminalne science fiction Richarda Morgana

Świat wykreowany przez Morgana to dystopijna rzeczywistość. W XXVI wieku ludność rozprzestrzeniła się po galaktyce. Wszystkimi rządzi protektorat. Napięcia społeczne narastają i nie da się uniknąć konfliktów i wojen.

To świat, w którym można być nieśmiertelnym. Na czym polega tajemnica nieśmiertelności? Świadomość można zapisać w stosie korowym i w prosty sposób przenieść do innego ciała.

W pierwszej części serii, Modyfikowanym węglu, świadomość głównego bohatera Takeshiego Kovacksa, byłego Emisariusza zostaje upowłokowiona w San Francisco, po około 200 latach od śmierci jego ostatniego ciała.

Został ponownie powołany do życia, żeby rozwiązać zagadkę pewnego zabójstwa.

Książka Upadłe Anioły jest drugą częścią opowieści o Takeshim. Emisariusz służy jako najemnik w konflikcie sponsorowanym przez protektorat. To wojna domowa, której celem jest zażegnanie rewolucji na jednej z planet. Bohater korzysta z szansy i dołącza do potajemnej ekspedycji, by zabezpieczyć znalezisko archeologiczne. To odkrycie, które zmieni ludzkość i będzie pożądane przez wielkie korporacje.

Zbudzone Furie – zamknięcie serii już w lipcu

Zbudzone Furie to ostatnia część serii, której bohaterem jest Takeshi Kovacs. Na półkach księgarń jej nowe wydanie pojawi się na początku lipca.

Takeshi wraca na Świat Harlana, który był jego domem. To planeta składająca się głównie z oceanu i tylko 5% jej powierzchni znajduje się nad poziomem wód. Wszystkie tereny są kontrolowane przez Pierwsze Rodziny, korporacje i yakuzę.

Emisariusz Kovacs chce się zemścić za utraconą miłość. Trafia w sam środek politycznych intryg i technologicznych tajemnic. Wokół jest pełno łowców nagród, gangsterów, sekt religijnych i rewolucjonistów. Chaos narasta, a Takeshi znajdzie się w samym centrum.

 

Seria Richarda Morgana o Takeshim od wielu lat jest bardzo popularna.  Skoro w lipcu ma się ukazać najnowsze, polskie wydanie ostatniej części – Zbudzonych Furii, to odrobinę tegorocznego lata będziemy mogli poświęcić, na zagłębienie się w mroczny świat science fiction. Znacie już tę serię książek? A może oglądaliście serial? Mi ekranizacja Netflixa stylistyką delikatnie przypominała Łowcę Androidów, chyba za to tak bardzo przypada mi do gustu. A jakie są Wasze odczucia?

Książki Richarda Morgana z serii Takeshi Kovacs znajdziecie tutaj.