Złoty Berlin na ekranach

Złoty Berlin na ekranach to nie lada gratka dla wszystkich miłośników powieści Volkera Kutschera. Poza tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele kryminalnych seriali. Warto tutaj wspomnieć, że Złoty Berlin to komiks, który całkiem niedawno pojawił się na polskim rynku. Jest to nowa odsłona historii opartej na bestsellerowej serii Kutschera. Serial zaś nosi tytuł Babylon Berlin i doczekał się właśnie drugiego sezonu. Jest dostępny na HBO oraz HBO Go już od 24 stycznia 2020 roku. Czego możecie się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Złoty Berlin na ekranach

Złoty Berlin na ekranach – kilka słów o drugim sezonie serialu

Babylon Berl to serial inspirowany bestsellerową serią Kutschera, gdzie głównym bohaterem jest komisarz Gereon Rath. Akcja powieści rozgrywa się w czasie schyłku Republiki Weimarskiej i dochodzenia do władzy nazistów. Co ciekawa, cały cykl rozszedł się błyskawicznie w nakładzie ponad 1,6 miliona egzemplarzy.

Czytelnicy w Polsce na razie mogą zapoznać się jedynie z pierwszym tomem tej serii pt. Śliska sprawa. A także, jak już wspomnieliśmy na początku, z komiksową adaptacją cyklu. Te pozycje były również inspiracją do stworzenia pierwszego sezonu popularnego serialu. Obecnie drugi sezon został oparty na tomie Cicha śmierć. Produkcja liczy 12 odcinków, a widzowie po raz kolejny zobaczą jak Gereon Rath i Charlotte Ritter poprowadzą kolejne śledztwo w sprawie morderstwa.

Jak zaczyna się drugi sezon? Jest kilka tygodni przed Czarnym Piątkiem, kiedy na giełdzie dochodzi do gwałtownego krachu. Inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter pracują nad rozwiązaniem sprawy zabójstwa aktorki Betty Winter. Ponieważ kobieta została zamordowana w brutalny sposób. Poza tym Gereon zmaga się z nałogiem i stara się dostosować do życia w rodzinie. Natomiast Charlotte walczy o uznanie w zdominowanym przez mężczyzn wydziale.

W rolach głównych widzowie zobaczą Volkera Brucha jako Gereona Ratha oraz Liv Lisę Fries jako Charlotte Ritter.

Dajcie znać, czy Złoty Berlin na ekranach zrobił na was wrażenie. Ponadto tutaj znajdziecie wspomniany komiks. A tutaj książkę pt. Śliska sprawa. Poniżej zaś prezentujemy wam zwiastun serialu.