Zmierzch demokracji - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zmierzch demokracji to książka, która zainteresuje przede wszystkim każdego z fanów twórczości amerykańsko-polskiej dziennikarki, Anne Applebaum. Poza tym powody do zadowolenia mają także miłośnicy reportaży i literatury faktu. Nikt bowiem tak przenikliwie i dogłębnie nie analizuje historii komunizmu i współczesnej polityki, jak Applebaum. Książka, o której dziś mowa, od 21 lipca jest już dostępna w sprzedaży na amerykańskim rynku. I warto tutaj wspomnieć, że od tego czasu króluje na szczycie bestsellerowych list. W Polsce czytelnikom przyjdzie jeszcze chwilę na ten tytuł poczekać. Premiera w naszym kraju planowana jest bowiem na początek 2021 roku. Czego możecie spodziewać się po najnowszym tytule od autorki?

Zmierzch demokracji - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Źródło okładki: wydawnictwo Agora

Zmierzch demokracji od Anne Applebaum – o czym tym razem pisze?

Tym razem autorka skupia się na mechanizmach powstania autokracji i nacjonalizmu na gruncie nowoczesnych demokracji. Poza tym nie zabraknie tu oczywiście analizy zmian, które wstrząsają dzisiejszym światem.

Anne Applebaum zaliczana jest do jednych z pierwszych amerykańskich dziennikarzy, którzy podnieśli alarm o antydemokratycznych trendach na Zachodzie. W związku z tym w swojej najnowszej publikacji opisuje, m.in. na czym polega atrakcyjność nacjonalizmu i autokracji dla społeczeństw Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Węgier, Polski i wielu innych państw. Ponadto trafnie rysuje obraz zwolenników nieliberalizmu, którzy w krajach na całym świecie sprytnie wykorzystują teorie spiskowe, polaryzację polityczną czy social media, by wpływać na całe społeczeństwa. Poza tym autorka stara się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób możemy wrócić do wartości demokratycznych.

Warto tutaj wspomnieć, że książka pt. Zmierzch demokracji wzbudziła wiele gorących dyskusji na arenie międzynarodowej. Po raz kolejny nagradzana historyczka komunizmu i badaczka współczesnej polityki wzbudziła też podziw.

Przypominamy, że prezentowana dziś książka na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży już na początku 2021 roku. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Anne Applebaum odsyłamy tutaj. Jej książki przypadną do gustu każdemu miłośnikowi reportaży i literatury faktu, która skupia się na tematach komunizmu i mechanizmów politycznych. Koniecznie sprawdźcie to sami!