Zwiastun serialu Alex Rider

Lubicie powieści kryminalne i szpiegowskie? Pościgi, wartka akcja i napięcie rosnące z minuty na minutę to elementy, które doceniacie nie tylko w książkach, ale i serialach tego gatunku? W takim razie koniecznie zerknijcie na zwiastun serialu Alex Rider! Ponieważ ta historia z pewnością Was zainteresuje. Jednak tuż przed tym zachęcamy, byście sięgnęli po książki Anthony’ego Horowitza, na których podstawie nakręcono wspomnianą produkcję. Premiera serialu odbędzie się 15 września 2020 roku na antenie AXN.

Zwiastun serialu Alex Rider

Fot. z zapowiedzi serialu Alex Rider, źródło: youtube.com

Zwiastun serialu Alex Rider oraz kilka słów o produkcji

Twórczość Anthony’ego Horowitza cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Swoją popularność brytyjski autor zawdzięcza przede wszystkim serii pt. Alex Rider o młodzieżowym szpiegu. Jednak niewątpliwy talent do tworzenia wciągających opowieści to nie jedyny atut pisarza. Zajmował on także stanowisko scenarzysty, tworząc m.in. adaptację jednej z powieści królowej kryminałów, Agathy Christie. Tak jest, postać detektywa Herkulesa Poirot dla telewizji ITV to właśnie jego sprawka. W związku z tym trudno się dziwić, że w końcu także serią pisarza zainteresował się świat seriali.

Czego widzowie mogą spodziewać się po produkcji, opartej na książkach pisarza? Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć, że seria kierowana jest do młodzieży. Jednak serial przypadnie do gustu nawet starszym odbiorcom.

Tytułowy bohater, Alex Rider to nastolatek, który przypadkiem zostaje wciągnięty w szpiegowskie szeregi. Kiedy umiera jego wujek, także szpieg, okazuje się, że musi on zmienić całkowicie swoje dotychczasowe życie. Odkrywa też coś jeszcze – od małego był szkolony do tego, by w przyszłości odnaleźć się w nowej roli. Pod naciskiem brytyjskiego wywiadu, chłopak wstępuje do Point Blanc, tajemniczej szkoły we francuskich Alpach. Jednak czy uniesie on ciężar, jaki właśnie spadł na jego barki? I przede wszystkim, czy z tej przygody uda się mu wyjść cało?

Ponieważ preferujemy zasadę: najpierw książka, później film, proponujemy w pierwszej kolejności zapoznać się z serią Anthony’ego Horowitza. A może książki brytyjskiego pisarza mają już specjalne miejsce w Waszych domowych biblioteczkach?

Poniżej zaś prezentujemy Wam obiecany zwiastun serialu Alex Rider.