Zwiastun serialu Młody Wallander

Zwiastun serialu Młody Wallander to niezwykle interesująca wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Henninga Mankella. Dlaczego? Ponieważ produkcja inspirowana jest właśnie prozą pisarza. Całkiem niedawno w sieci pojawił się pierwszy, oficjalny zwiastun, więc z przyjemnością Wam go dziś zaprezentujemy. Poza tym, jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z książkami pisarza, to doskonały moment, by nadrobić zaległości. Warto tutaj wspomnieć, że Henning Mankell zdobył popularność na całym świecie dzięki serii kryminałów z komisarzem Kurtem Wallanderem w roli głównej. Niemniejszy sukces osiągnął na polu teatralnym – napisał ponad 30 sztuk. Ponadto stworzył scenariusze do wielu szwedzkich filmów.

henning Mankell zmarł w 2015 roku w wyniku choroby nowotworowej. Jego książki wciąż cieszą się jednak niesłabnącą popularnością.

Zwiastun serialu Młody Wallander

Fot. kadr z zapowiedzi Młody Wallander, źródło: youtube.com

Zwiastun serialu Młody Wallander oraz kilka słów o produkcji

Serial składa się z 6 odcinków, a jego akcja rozgrywa się we współczesnej Szwecji. Produkcja na platformie Netflix będzie dostępna od 3 września 2020 roku. W postać głównego bohatera wcielił się Adam Pålsson. Obok niego na małym ekranie pojawią się również: Richard Dillane (komisarz Hemberg), Leanne Best (Frida Rask), Ellise Chappell (Mona), Yasen Atour (Reza), Charles Mnene (Bash), Jacob Collins-Levy (Karl-Axel Munck), Alan Emrys (Gustav Munck) oraz Kiza Deen (Mariam). Reżyserią produkcji zajęli się Ole Endresen i Jens Jonsson. Scenariusz wspólnymi siłami stworzyli Benjamin Harris, Jessica Ruston, Anoo Baghavan i Ben Schiffer.

Oto co Adam Pålsson powiedział o zaangażowaniu w najnowszą produkcję:

To dla mnie największy zaszczyt móc zagrać młodego Kurta Wallandera i zgłębiać decydujące wydarzenia z życia tego złożonego, zdeterminowanego bohatera, którego stworzył genialny Henning Mankell. Jestem przekonany, że nasza nowa wersja będzie rezonować zarówno w Szwecji, jak i wśród publiczności na całym świecie.

Odbiorcy w serialu będą mieli okazję poznać Kurta Wallandera jako dwudziestoparoletniego, świeżo upieczonego policjanta. W związku z tym widzowie prześledzą młodość słynnego komisarza. Dzięki temu przyjrzą się też bliżej zawodowym i osobistym doświadczeniom, które go ukształtowały.

Poniżej prezentujemy Wam zwiastun serialu Młody Wallander. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Henninga Mankella odsyłamy tutaj.