Ślepnąc od świateł - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Już jest! Zwiastun serialu Ślepnąc od świateł to świetna wiadomość dla wszystkich fanów twórczości Jakuba Żulczyka. Już jakiś czas temu Internet obiegła wiadomość, że HBO szykuje serial na podstawie powieści Ślepnąc od świateł. Teraz w końcu znamy znacznie więcej szczegółów. A co więcej! Mamy też zapowiedź projektu, który z pewnością rozbudzi oczekiwania wszystkich miłośników ekranizacji ulubionych książek. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Zwiastun serialu Ślepnąc od świateł – zagadkowa i miejska odyseja

Na początek informacje, które są najbardziej interesujące w przypadku tego typu projektów. Serial będzie składał się z 8 odcinków, a jego reżyserią zajął się Krzysztof Skonieczny. Premiera produkcji w HBO oraz HBO GO odbędzie się jesienią tego roku. W postać głównego bohatera wcieli się debiutujący Kamil Nożyński. Obok niego, na małych ekranach, widzowie będą mieli okazję zobaczyć Janusza Chabiora, Cezarego Pazurę, Roberta Więckiewicza, Jana Frycza czy Martę Malikowską. Nad scenariuszem pracowali wspólnie Krzysztof Skonieczny oraz Jakub Żulczyk. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert.

Oto jak sam reżyser mówi o najnowszym projekcie:

Ślepnąc od świateł” to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem.

O czym jest sama historia, stworzona przez Żulczyka? Główny bohater to Kuba, znany warszawski diler kokainy. Niespotykany w tym świecie perfekcjonista, który musi mieć wszystko pod kontrolą. Trudno spotkać kogoś, kto wie o nim coś więcej niż powierzchowność, którą widać i fach, którym się zajmuje. Za to on zdaje się wiedzieć  wszystko o wszystkich. Cała opowieść to 7 dni z jego wielkomiejskiego życia. Życia, od którego pragnie uciec. Dlatego też kupił bilety tylko w jedną stronę. Do Argentyny. I liczy na to, że uda się mu wyrwać. Ale to za tydzień. Teraz musi załatwić jeszcze kilka ostatnich spraw.

Tutaj znajdziecie książkę Jakuba Żulczyka. Natomiast niżej prezentujemy zwiastun serialu Ślepnąc od świateł.