Bernard Cornwell jest angielskim pisarzem skupiającym się na thrillerach i powieściach historycznych. To te ostatnie przyniosły mu największą sławę. Bernard Cornwell w swoich dziełach zgrabnie łączy rzetelną i popartą studiami wiedzę historyczną, z fikcją literacką. Ten najbardziej poczytny anglosaski autor powieści historycznych, w uznaniu dla jego twórczości, został odznaczony przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego. Mało?

Bernard Cornwell Kampanie Richarda Sharpe'a Forteca - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!

Kampanie Richarda Sharpe’a to licząca sobie ponad dwadzieścia części seria osadzona w czasach wojen napoleońskich. Zyskała tak wielką popularność, że została sfilmowana przez BBC, a w postać głównego bohatera wcielił się sam Sean Bean. Chociaż cykl ten przyniósł autorowi największą sławę, w jego dorobku nie brakuje innych popularnych dzieł, zaś do tych najpopularniejszych zaliczają się: Azincourt, Zimowy monarcha i Rok 1356.

3 najpopularniejsze powieści Bernarda Cornwella

Bernard Cornwell – Azincourt

Bernard Cornwell Azincourt - sprawdź na Taniaksiazka.pl!

Azincourt jest niezwykle barwną i zapierającą dech w piersiach powieścią opowiadającą o jednym z najsłynniejszych starć zbrojnych w historii Anglii i jego następstwach. W swojej książce Bernard Cornwell przedstawia wydarzenia z punktu widzenia arystokracji, rycerstwa, chłopstwa i samych łuczników, czyli każdej z grup biorących udział w bitwie pod Azincourt. Zręczne i bardzo plastyczne opisy pozwalają nam śledzić przebieg bitwy godzina po godzinie, poznać desperację nękanej chorobami armii i odwagę angielskich żołnierzy.

Bernard Cornwell – Zimowy monarcha

Zimowy monarcha to dzieło otwierające Trylogię arturiańską. Jest połączeniem klasycznej legendy o nieustraszonym Arturze i emocjonującej historii walk o władzę, która rozgrywa się w tajemniczych, mrocznych czasach. Akcja powieści rozgrywa się po śmierci króla Uthera, gdy Brytanię rozrywają wewnętrzne podziały i konflikty, a armie Sasów szykują się do najazdu na pogrążający się w chaosie kraj. Autor przedstawia postacie znane z legend arturiańskich takie jak Merlin, Ginewra czy Artur lecz pokazuje je z zupełnie nowej, nieznanej dotąd strony.

Bernard Cornwell – Rok 1356

Bernard Cornwell - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!

Rok 1356 jest powieścią skupioną na postaci Thomasa Hooktona, angielskiego łucznika znanego jako Le Batard. Otrzymuje on zadanie odnalezienia miecza świętego Piotra, mitycznej broni mającej zapewnić zwycięstwo temu, kto ją posiada. Miłośnicy historii i batalistycznych opisów znajdą w tym tytule także coś dla siebie, ze względu na to, że autor umieszcza głównego bohatera wraz z jego armią w pobliżu miasta Poitiers – miejsca jednej z największych bitew w historii Francji. Wówczas rycerstwo francuskie zostało zdziesiątkowane przez walijskich łuczników, a ich król Jan II Dobry dostał się do niewoli.

Bernard Cornwell to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych pisarzy angielskich. Zdecydowanie warto zapoznać  się z jego twórczością.

Wszystkie książki pisarza znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!