Inteligencja kwiatów - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Inteligencja kwiatów to niezwykle intrygująca i wciągająca książka belgijskiego dramaturga i poety. Jeśli na bieżąco śledzicie świat książek, to z pewnością Waszej uwadze nie umknął pewien fakt. Ostatnio na rynku literackim (i to nie tylko naszym) dużym zainteresowaniem zaczynają cieszyć się książki popularnonaukowe. A ponieważ odbiorcy coraz chętniej sięgają po takie pozycje, wydawcy i księgarnie stają na wysokości zadania. Dzięki temu mamy szansę zaprezentować Wam kolejną nowość z tego gatunku, która z pewnością zainteresuje nie tylko Czytelników, którzy poszukują tego typu nowości. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z podobnymi lekturami, teraz nadarza się idealny moment do nadrobienia zaległości.Inteligencja kwiatów - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Inteligencja kwiatów – nowe odkrycie starych prawd

Dlaczego warto rozpocząć przygodę z książkami popularnonaukowymi właśnie od tej konkretnej pozycji? Choćby dlatego, że Maurice Maeterlinck jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1911. Pisarz na koncie ma wiele wybitnych dzieł i esejów filozoficzno-przyrodniczych. Za każdym razem udowadniał w nich, że posiada niezwykły talent i warsztat literacki. A ponadto jego teksty charakteryzuje wnikliwość obserwacji przyrody i otoczenia. Oto co autor miał sam do powiedzenia na temat Inteligencji kwiatów:

Szkic mój nie ma zgoła aspiracji stania się podręcznikiem. Jedynie pragnę zwrócić uwagę na kilka interesujących rzeczy, jakie dzieją się tuż obok nas, w tym samym świecie, gdzie uważamy się z taką pychą za istoty uprzywilejowane. (…) Geniusz ziemi, będący prawdopodobnie zarazem geniuszem całego świata, zachowuje się w walce o byt podobnie do człowieka. Stosuje te same metody i posługuje się tą samą logiką. Osiąga cel środkami, jakich się imamy, idzie po omacku, waha się, zawraca, zaczyna po kilka razy jedno, dodaje szczegóły, eliminuje je, poznaje i naprawia błędy. Słowem, robi wszystko, co my byśmy robili na jego miejscu.

Książkę pt. Inteligencja kwiatów znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją nie tylko miłośnikom gatunku. Pozycja ta idealnie nadaje się na lekturę, która zapoczątkuje Waszą przygodę z tekstami popularnonaukowymi. Koniecznie to sprawdźcie!